František Šimánek

František Šimánek

čtvrtek, 14. březen 2024 14:41

Video: Děti ze Slovan sportují s nadšením

Tento týden proběhlo kvalifikační kolo Sportovních her mateřských škol na Slovanech. Nejmenší sportovci si tak mohli vyzkoušet atmosféru sportovních soutěží a ti nejlepší se kvalifikovali do finále, které se bude konat v červnu. 

čtvrtek, 14. březen 2024 14:11

Video: ZČU představila plány na další rok

Vedení Západočeské univerzity v čele s rektorem Miroslavem Lávičkou má za sebou první rok v funkci. Na tiskové konferenci vedení představilo plány na další rok.

středa, 13. březen 2024 14:55

Video: Česká energetika směřuje k jádru

V pondělí 11. března se v Plzni konala Konference efektivní energetiky - Transformace energetiky pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Na ní účastníci probírali připravovanou státní energetickou koncepci a její dopady na náš kraj. 

úterý, 12. březen 2024 15:37

Video: Daruj krev, daruješ život

Na transfúzním oddělení Fakultní nemocnice v Plzni si v pondělí 11. března dali dostaveníčko zástupci Unie bezpečnostních složek, aby v akci „Daruj krev, daruješ život“ darovali krev a podpořili dárcovství krve.

sobota, 9. březen 2024 07:00

Technická revoluce v Matrix Media

Jedinečnou technologií pro velkoformátový tisk se pyšní společnost Matrix Media z Prahy. Tiskařský stroj, jediný svého druhu u nás, je rychlý a výkonný, přitom dodržuje náročné ekologické standardy.

Proměně uměleckého provozu, vztahu umělce a publika a různým způsobům obživy v tržním prostředí 19. století se věnuje nová výstava Západočeské galerie v Plzni s názvem „Umění prodat (se)“.

pátek, 8. březen 2024 10:48

V Plzni soutěžili roboti

Postavit od nuly robotické vozítko a naprogramovat ho tak, aby jezdilo na čas po předem určené dráze, a navíc ještě s kelímkem vody. To byl úkol pro studenty středních škol, kteří se v Plzni účastnili už pátého ročníku mezinárodní robotické soutěže s názvem ROBO-VOZÍTKO Plzeň.

čtvrtek, 7. březen 2024 16:04

Bohatá historie Plzence komplikuje stavbu

Bohatá historie Starého Plzence zpočátku zkomplikovala stavbu dlouho očekávané a důležité stavby sportovní haly a přístavby základní školy. Archeologové a stavaři se ale dokázali dohodnout a vytvořili společný funkční plán.

K dětem a žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, s poruchami autistického spektra, tělesného, smyslového nebo mentálního postižení je třeba se přistupovat s citlivým, ale vytrvalým přístupem. Od mateřinky, přes základní až po praktickou výuku se jim ve speciální škole věnuje odborný tým pedagogů. Instituci pro speciální vzdělávání najdete v Plzni, v Macháčkově ulici. Dětem s postižením se věnují už od předškolního věku.

pondělí, 26. únor 2024 19:05

VIDEO: V Dnešicích se konal masopust

Několik desítek masek se sešlo v masopustním průvodu pořádaných hasiči v Dnešicích. Podle zápisů v kronice se první doložený masopust konal v roce 1957. Od té doby snad jen s výjimkou covidových zákazů tradice stále pokračuje.