Jak se loučí s listopadem Karlovarský kraj?

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - úterý, 28. listopad 2023 06:48
Jak se loučí s listopadem Karlovarský kraj? Ilustrační foto: FB Město Cheb

Poutavé přednášky, nová výstava, koncert, divadelní představení i tvůrčí dílny jsou v regionu připraveny na závěr listopadu.

Rumunsko - Dagmar Franková
Přednášku pořádá Městská knihovna v Chebu v úterý 28. 11. provizorně v oddělení pro děti, ul. Obrněné brigády 18 od 17:30.

Obec Velká Hleďsebe zve v úterý 28. 11. od 18:00 do knihovny ve Velké Hleďsebi na přednášku p. Řehoře Pavla Urbana Egypt II.

Můj romantický příběh / D. C.Jackson
Komedie ze života nezadaných třicátníků pro vás připravilo Západočeské divadlo v Chebu - Studio "d" 28. 11. v 19:00.
„Můj romantický příběh“ je divadelní zpovědí jedné generace a nabízí nejen smích a dojetí, ale klade i otázky, na něž všechny generace hledaly, hledají a budou hledat odpovědi – jak si najít holku, když si myslíte, že jste totální loser? Jak se máte cítit, když jste pohledná žena, je vám 33 a všechny vaše kamarádky jsou již dávno vdané? Jak dostat zástupce opačného pohlaví do postele – a pak v pravou chvíli zase z postele? Jaká metoda je nejlepší, když se chcete vyvléci z možných závazků? Jak proplout životem, aniž by se vás něco skutečně dotklo? A jde to vlastně?

Obchodník s deštěm / Richard Nash
Na americkou klasiku, v níž se mohou dít zázraky, zve Západočeské divadlo v Chebu ve středu 29. 11. od 10:00.
Romantický western o vyprahlé krajině i lidských duších, snění a naději, o magickém myšlení. Je Bill Starman, který se náhle objeví na farmě kdesi na americkém Středozápadě, obyčejný šarlatán, nebo zaříkávač, který dokáže přivolat déšť?

Cestovatelská přednáška - Sloupsko
Další díl z cyklu přednášek Ing. Petra Bořila tentokrát z malebného okolí Sloupska začíná 29. 11. v 17:00 v Městské knihovně Mariánské Lázně.

Muzeum Karlovy Vary zahajuje ve středu 29. 11. novou výstavu "Historie čokolády".
Výstava přibližuje dějiny výroby a prodeje čokolády v Československu. Čokoládový a cukrovinkářský průmysl patřil mezi nejvýznamnější odvětví potravinářského průmyslu v Československu. Jeho tradice se začala budovat už od poloviny 19. století, přes další postupný rozmach a nálepku tradiční tovární výroby, se počet továren počátkem 30. let 20. století vyšplhal na 180 menších či větších továren na čokoládu a cukrovinky. Největší z nich byla továrna Orion.
Vernisáž se koná 29. 11. v 17:00.

PROHLÍDKA CENTRA MĚSTA
Historická prohlídka města se uskuteční ve čtvrtek 30. 11. Poznejte nejvýznamnější místa v Mariánských Lázních a seznamte se s dvousetletou historií světoznámého lázeňského města, které získalo zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Sraz v Turistickém informačním centru, Hlavní 47, Dům Chopin v 15:30.

Galerie umění Karlovy Vary zve 30. 11. od 16:30 na Keramický ateliér s Pavlou Vargovou.
Tvůrčí dílny pro děti i dospělé zaměřené na kreativní tvorbu s keramickou hlínou se budou konat v INTERAKTIVNÍ GALERII BECHEROVA VILA (Krále Jiřího 1196/9).

Sex na vlnách / Norm Foster
Zábavný mnohovrstevný příběh o jedné noci a několika různých párech uvede Západočeské divadlo v Chebu - Studio "d" 30. 11. od 19:00.
Jedna noc, jedno město, několik různých párů. Prvnímu je nabídnuto pět tisíc dolarů za sex v přímém rozhlasovém přenosu. Rocková hvězda odolává svodům fanynky. Striptérka, která neumí tančit, jde na kobereček k šéfovi. Manželka opouští muže, který se honí za kariérou v rádiu... Děje se rafinovaně prolínají a navazují na sebe.

NIKDY NENÍ POZDĚ
Divadlo Kalich Praha přijíždí do Městského divadla v Mariánských Lázních s Janou Paulovou a Václavem Vydrou v důmyslně vystavěné komedii, která dává vyniknout ohromnému komediálnímu talentu obou herců. Na druhou stranu má i ztišené tóny k zamyšlení. Vypráví příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých let sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání....
Představení začíná v 19:30.