Jedenadevadesátiletý senior si spletl pedály auta a projel plotem do zahrady rodinného domu!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 28. únor 2024 10:49
Jedenadevadesátiletý senior si spletl pedály auta a projel plotem do zahrady rodinného domu! Photo: PČR

Policisté na Karlovarsku řeší případ dopravní nehody. Jedenadevadesátiletý senior, který neměl řidičské oprávnění, vyjel z garáže a narazil do plotu. Muž skončil s lehkými poraněními v rukou lékařů. Škoda byla odhadnutá přes sto tisíc korun. 

Ve čtvrtek 22. února letošního roku krátce po půl jedenácté hodině dopolední došlo v ulici Jasmínová v Karlových Varech k dopravní nehodě osobního automobilu.  Řidič osobního automobilu si při výjezdu z garáže zřejmě spletl brzdový pedál s plynovým pedálem, přičemž následně přejel silnici. Poté vjel do protisměru a na chodník, kde narazil do betonového plotu. ,,Po nárazu sjel do zahrady, kde přední částí vozidla narazil do stromu. Policisté na místě zjistili, že jednadevadesátiletý řidič osobního automobilu předložil lékařský posudek platný do září loňského roku, který je potřebný pro uznání způsobilosti k řízení motorových vozidel, tedy k získání řidičského oprávnění. Policisté u muže provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem," komentuje případ policejní mluvčí Jan Bílek. 

Při dopravní nehodě utrpěl řidič zranění, se kterými byl Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na přibližně 115 tisíc korun.