Kam se vypravit za poznáním, za kulturou i za zábavou současně

Zveřejněno v Kultura
Od - pátek, 19. srpen 2022 18:38
Kam se vypravit za poznáním, za kulturou i za zábavou současně Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Pamětihodnosti Plzeňského kraje lákají návštěvníky svou architekturou a nevšední, mnohdy pohnutou historií. V letním období se však těší zájmu výletníků i bohatý kulturní program, který slibuje potěchu nejen pro oči. Jednotlivé akce nabízí možnost poznání, objevování i zábavy. 

Již tuto sobotu 20. srpna se mohou návštěvníci Mariánské Týnice obdivovat nejen mistrovskému dílu věhlasného architekta Jana Blažeje Santiniho, ale mají též možnost zaposlouchat se v ambitu kláštera do barokní hudby.

Koncert Radost v baroku - La Sphera začíná v 18:00.

Účinkuje soubor dobových nástrojů Pražské konzervatoře a JAMU Brno.
Program: Opella representativa, Itálie 17. století - Salamone Rossi, Dario Castello, Francesco Rognoni, Tarquinio Merula, Giovanni Bononcini a další.

Vstupné: plné 180,- / slevy 120,- (studenti, senioři)

 

Kostel svatého Petra a Pavla v Kralovicích je první renesanční kostel na sever od Alp a současně jediný renesanční kostel v Čechách. Pod jižní kaplí se nachází hrobka rodiny Gryspeků. Těla zde pochovaných byla díky důmyslnému ventilačnímu systému mumifikována. Zájemci tak mohou pohlédnout na nejstarší mumie v českých zemích.

V úterý 6. září v 19:00 začíná v kostele koncert spolku Gryspek. Na housle bude hrát Jaroslav Svěcený a na cembalo Jitka Navrátilová.

 

Románský kostel sv. Mikuláše v Potvorově je jednou z nejstarších památek na území Plzeňského kraje. O obnovu kostela se stará Spolek pro románský kostel v Potvorově.

V neděli 11. září od 16:00 se zde bude konat koncert Vladimíra Merty. Kostel má mimořádnou akustiku a tak se návštěvníci mohou těšit na velmi krásné hudební setkání.