Karlovarská galerie umění bude mít otevřeno i na Velikonoce

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pátek, 29. březen 2024 17:57
Karlovarská galerie umění bude mít otevřeno i na Velikonoce Photo: Galerie umění Karlovy Vary

O Velikonočním pondělí budou mít hlavní budova Galerie umění Karlovy Vary i Interaktivní galerie Becherova vila mimořádně otevřeno, a to od 12 do 17 hodin. Pokud se tedy budete chtít po náročném dopoledni odreagovat pohledem na umění, máte jedinečnou příležitost.

V hlavní budově na Goethově stezce je aktuálně k vidění výstava Jana Ságla, jehož tvorba je vystavována v renomovaných galeriích po celém světě. Fotograf spolupracuje i se známými mezinárodními časopisy, jako jsou National Geographic, Smithsonian Magazine či Geo. Výstavu nazvanou „Zahradní partitury“, kterou tvoří pět volných cyklů velkoformátových fotografií s přírodní tématikou, si můžete prohlédnout až do 21. dubna.

Interaktivní galerie Becherova vila pro změnu vystavuje práce Jana Tichého. Ten absolvoval v roce 1989 ateliér malby u Františka Jiroudka a Jiřího Karmazína na Akademii výtvarných umění v Praze. Kromě toho, že je malířem, vyjadřuje se pomocí dalších výtvarných technik. Výstava představuje tři okruhy jeho tvorby, a sice malbu, kresbu a porcelán. Jejich společným rysem je osobitý rukopis, hledání adekvátního tvaru, smysl pro harmonii, monumentalitu a zároveň pro jemné zpracování detailu. Výstava zde potrvá až do 5. května. Více informací najdete na webu kulturní instituce.