Karlovarské kulturní léto pokračuje! Ve Varech se představí Katarína Knechtová či Sofian Medjmedj

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - úterý, 22. srpen 2023 10:03
Karlovarské kulturní léto pokračuje! Ve Varech se představí Katarína Knechtová či Sofian Medjmedj Katarína Knechtová. Foto: Karlovy Vary

Tradiční cyklus prázdninových kulturních akcí v Karlových Varech pokračuje bohatým programem již tento pátek! V rámci Karlovarského kulturního léta 2023 vystoupí na Becherovka stage přední slovenská sólová zpěvačka a skladatelka Katarína Knechtová. V sobotu 26. srpna se pak ve městě představí Sofian Medjmedj a Pam Rabbit. Program začíná vždy v 19:00.

Katarína Knechtová je přední slovenská sólová zpěvačka, skladatelka, textařka a kytaristka. Do povědomí široké veřejnosti se dostala jako zpěvačka prešovské hudební skupiny Peha, kde až do konce roku 2008 působila. Mezi její nejznámější hity patří "Spomal" nebo "Moj Bože".

Zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj je často označován za velkou naději českého popu. Za dobu svého fungování projevil nejen svůj pěvecký talent, ale i autorskou sílu a postupně se vypracoval do pozice, kdy patří k nejvyhledávanějším a zároveň nejstreamovanějším mladým umělcům české scény. Jeho hudba se pohybuje na pomezí popu, R'n'B a rapu. Do textů prolíná své osobní prožitky, avšak vyhýbá se patosu. Sofian má dar podmanit si publikum, jeho živá vystoupení v doprovodu kapely jsou energická a strhující. Jeho talentu si všimla i řada známých umělců jako Ewa Farna, Ben Cristovao, Orion, Paulie Garand, Adam Mišík a další, kteří ho oslovili ke spolupráci.  

Pam Rabbit, vlastním jménem Pamela Narimanian, je česká zpěvačka a autorka s arménskými kořeny, která nemá problém s lehkostí a humorem sobě vlastním tvořit v českém i anglickém jazyce. Do povědomí veřejnosti se dostala nejen svou účastí v národním kole Eurovize, ale i osobitou a neotřelou hudbou, která přináší do české pop music svěží vítr. To dokázala nejen na svém debutovém EP Mom, I’m Lost, o jehož produkci se z velké části postarala současná hvězda domácí produkce Filip Vlček. Ze zmíněného EP pochází také její největší hity jako Ve Starym Dome nebo We’re All Gonna Fly, na kterém spolupracovala s Benem Cristovao. Spolupracovala také s kapelou SLZA, se kterou vydali track PADÁM s působivým klipem, k němuž Pam Rabbit napsala scénář a postarala se i o režii.

Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách Karlovarského Kulturního léta

PR