Učím se jména hráčů. Příprava týmu začala skvěle, těší nového trenéra Karlovarska

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 22. srpen 2023 18:05
Učím se jména hráčů. Příprava týmu začala skvěle, těší nového trenéra Karlovarska Foto: VK Karlovarsko

Křest ohněm zažil kompletní trenérský triumvirát volejbalového Karlovarska. Liam Sketcher zahájil přípravu na sezonu ve čtvrtém klubu v pozici hlavního kouče. Čtyřicetiletý Australan nově spolupracuje s asistenty Jakubem Salonem a Janem Šídlem. „Od začátku je vidět, že jsme si navzájem sedli, a myslím, že se postupem času můžeme jeden od druhého dobře učit,“ tvrdí Sketcher.

Jaké máte pocity po prvních dnech u týmu Karlovarska?
Byl to skvělý první týden, kluci vstoupili do přípravy s velkým nadšením. A pro mě samotného je fajn, že konečně můžu v týmu přiřazovat jména ke konkrétním tvářím.

Takže to vypadá, že všechno probíhá přesně podle plánu.
Prakticky ano, ale víte co, na plánech je úžasné to, že jsou flexibilní a dají se měnit.

Mužstvo Karlovarska zahájilo přípravu jako obvykle s dětmi v rámci volejbalového příměstského tábora. Co říkáte této myšlence propojení A-tým s těmi nejmenšími?
Je důležité si uvědomit, že jsme v Karlových Varech součástí celé sportovní komunity. Taková myšlenka se mi moc zamlouvá, protože tady spojuje volejbalisty, vnímám to jako jedinečnou a důležitou možnost pro všechny zapojit se do dění v našem klubu.

Máte v Karlových Varech vyhovující zázemí?
Ano, veškeré vybavení je tu na výborné úrovni, přesně pro nás, abychom mohli každý den kvalitně pracovat.

V české extralize jste nováčkem, i oba vaši asistenti se s klubem Karlovarska teprve seznamují s klubem. Jaká je vaše spolupráce?
S mými asistenty je to ideální mix zkušenosti a nadšení. Od začátku je vidět, že jsme si navzájem sedli, a myslím, že se postupem času můžeme jeden od druhého dobře učit.

V přípravě budete ještě dlouho postrádat několik reprezentantů, kteří se připravují na mistrovství Evropy. Je to v tréninkovém procesu problém?
To je prostě realita související s mezinárodním volejbalovým kalendářem. Bylo by samozřejmě hezké mít tu už teď kompletní sestavu, ale na druhou stranu to bereme tak, že pracujeme s hráči, kteří jsou natolik kvalitní, že jsou žádaní svými národními týmy pro na vrcholné soutěže.