Karlovarský kraj na začátku prázdnin rozhodně nespí

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pondělí, 1. červenec 2024 11:55
Karlovarský kraj na začátku prázdnin rozhodně nespí Ilustrační foto: KIS Mariánské Lázně

První červencové dny můžete navštívit nové výstavy, koncerty, zahrát si o ceny a nebudou chybět ani akce pro děti.

Xénia Hoffmeistrová – Sen vhozený do mixéru
Pražská umělkyně slovenského původu původně vystudovala jevištní výtvarnictví na DAMU, ale řadu let se věnuje výhradně volné tvorbě. Výstava v Interaktivní galerii Becherova vila v Karlových Varech představí autorčiny velkoformátové kresby kombinované s drátěnými objekty, jejichž tvarosloví z kresebné inspirace vychází a pohybuje se v polaritě od tvarově sugestivních shluků a nedefinovatelných hnízd po surreálné mutanty s antropomorfními náznaky. Výstavu můžete navštívit od 1. 7. do 8. 9.

Pohádkový týden
Srdečně jste zváni na týden plný pohádek pro děti, který proběhne od 1. 7. do 5. 7. a je určen převážně dětem. Každý den od 16:00 se děti můžou těšit na pohádku. Pohádky pochází z Divadla z Bedny Karlovy Vary a od Divadýlka PaK z Citic. Těší se na vás Dům kultury Kraslice.

ARCHITEKTURA INTIMNĚ - Libor Štěpán Dubský
Vernisáž výstavy fotografií začne v pondělí 1. 7. v 16:00 v Domě Chopin v Mariánských Lázních. Hudební doprovod zajistí saxofonový kvartet „Easy Going“ ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně.

PETRA BRABENCOVÁ & BOX OF CHOCOLATES
Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš… Ale v případě téhle party to vždycky bude degustace toho nejlepšího ze světového popu, soulu a rocku v akustických aranžích! Přesvědčte se o tom 1. 7. od 19:00 na Zámecké věži v Karlových Varech.

Galaxy Music v hotelu Goethe
Hotel Goethe ve Františkových Lázních vás zve na taneční večer s Galaxy Music 1. 7. od 19:00.

Cesta ke hvězdám v rytmu jazzu a swingu
České saxofonové kvarteto tvoří hráči, kteří ovládají hru na všechny typy nejvíce užívaných saxofonů. Jejich společnou motivací je nejenom dlouhodobý zájem o saxofon, ale i o hru v komorním ansámblu podložený dlouholetými zkušenostmi v klasické i jazzové hudbě. Přijďte si je poslechnout 1. 7. od 19:00 do Císařských lázní ve Františkových Lázních.

GOTT Cover Band
Hity Zlatého slavíka zpívá Milan Fiala 1. 7. od 19:30 v LH Běhounek Jáchymov.

VEČER S ALEŠEM CIBULKOU A MARIÍ FORMÁČKOVOU
Zábavná talk show moderátora, spisovatele a publicisty, který si do mariánskolázeňského divadla pozval skvělého hosta, který je jeho srdci blízky, a kterého chce divákům blíže představit, začíná 1. 7. v 19:30 v Městském divadle Mariánské Lázně.

Kinematograf bratří Čadíků
Lítá v tom
Romantická komedie o tom, co všechno se může stát, když se zapletete do jedné nevinné lži. Hlavní hrdina chce naposledy potěšit svou nemocnou maminku, která touží po vnucích. Přesvědčí proto těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby sehrála jeho dívku a nastávající ženu. Maminka se ale zázračně uzdraví a strhne se lavina nedorozumění a karambolů a několik životů se převrátí vzhůru nohama. Do udržení lži jsou totiž postupně zataženi další členové rodiny, přátelé, kolegové z práce a vůbec každý.
Těší se na vás KC LARITMA v Aši 1. 7. od 22:00.

Kolonádní koncerty Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně si užijte 2. 7. a 4. 7. vždy od 15:15 na Kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních.

VÝSTAVA „JAK SI HRÁLI RODIČE?“
Výstava, která potěší hlavně rodiče a jejich děti – výstava panenek, kočárků a hraček - začne 2. 7. ve 13:00 na Staré radnici Ostrov a vidět ji můžete do 28. 7. Vezměte své děti a přijďte si zavzpomínat na své dětství. Výstava bude doplněná i o interaktivni prvky pro holčičky a pro kluky – vystřihovánky a drobné soutěže. Po dobu výstavy můžete pro své děti zakoupit nádherně ilustrované knihy Václava Bárty (tatínek Noida Bárty) o zvířátkách – z každé prodané knihy půjde 50 Kč jako dárek od dětí pro čtyřnohé kamarády.

Tematická prohlídka - přírodní léčivé zdroje startuje ve čtvrtek 2. 7. ve 14:00 u Lučního pramene ve Františkových Lázních.

Jazzový koncert v kostele sv. Petra a Pavla ve Františkových Lázních začne 2. 7. v 16:00.

Bingo – přijďte si zahrát o ceny 2. 7. od 19:00 do Café Pawlik ve Františkových Lázních.

Veronika Gajerová a Michaela Dolinová v křesle pro hosta
Dvě "vichřice" na jednom jevišti. I tak bychom mohli pojmenovat dvě kamarádky a herečky, Michaelu Dolinovou a Veroniku Gajerovou, které svojí energií umí pěkně nakazit. Tentokrát hrát nebudou, ale o hraní si s vámi budou povídat, a také o životě a o tom, co je jejich hnacím motorem. Přijďte se pobavit 2. 7. od 19:00 do Císařských lázní ve Františkových Lázních.
Rezervace na telefonu: 737 28 10 39.

THE GRIZZLY BROTHERS
Flanelový tandem Lukáš a Lukáš aka TGB vás přesvědčí, že na velkou show nepotřebujete víc, než pár metrů místa a tři akordy na Zámecké věži v Karlových Varech 2. 7. od 19:00.

Taneční večer ve vinárně Incognito v Jáchymově začíná 2. 7. v 19:00.

GLENN MILLER REVIVAL
Jazzový koncert si užijte 2. 7. od 19:30 v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně.

Kinematograf bratří Čadíků
Nikdy neříkej nikdy
Příběh Nikdy neříkej nikdy ukáže, že všechno zlé opravdu může být pro něco dobré. Hlavní postavy Naďa a Petr se se svými partnery právě rozvádí. Petrova manželka je lékařkou na misích v Africe a jejich vztah trpí dlouhým odloučením, z Nadina muže se vyklubal záletník, který se občas zamiluje do někoho mladšího. Naďa a Petr do sebe nejprve lehce vrazí autem a díky tomu na sebe začnou narážet i dále v životě. Z jejich rozvíjejícího se vztahu se pak stane bláznivá jízda dvou neúplných rodin, která bude výzvou nejen pro ně, ale i pro jejich blízké... protože všechno se může stát. Zve vás KC LARITMA v Aši 2. 7. od 22:00.

Vycházka turistů - rozhledna Háj u Aše
Sraz účastníků je ve středu 3. 7. v 8:30 na vlakovém nádraží v Chodově, následuje odjezd vlakem v 9:02 směr Cheb. Akce se koná v rámci projektu Stezky Českem.

COPENHAGEN MUNICIPAL BAND SCHOOL
Kolonádní koncert si užijte 3. 7. od 15:00 na Kolonádě v Mariánských Lázních.

Andělská harfa
Malý odpolední koncert Katariny Ševčíkové v kavárně hotelu Belvedere ve Františkových Lázních vám zpříjemní odpoledne 3. 7. od 15:00.

Anine Neergaard
Vernisáž výstavy kreseb norské výtvarnice v Klubu G4 v Chebu se koná ve středu 3. 7. od 16:30.

Muzeum Karlovy Vary zahajuje ve středu 3. 7. v 17:00 výstavu "Karlovarská idyla? - Židé v západočeských lázních".
Výstava představuje fenomén židovských lázeňských hostů a jejich vliv na samotné lázně a život v nich od přelomu 18. a 19. století až do konce 30. let 20. století. Připravilo ji Muzeum Karlovy Vary ve spolupráci s Ústavem dějin umění Akademie věd ČR. K výstavě vyjde na podzim katalog s barevnými reprodukcemi a se shrnutím obsahu v anglickém a německém jazyce.

Komentovaná prohlídka výstavy Theodora Pištěka
Výstavou obrazů Theodora Pištěka v Galerii umění Karlovy Vary provede 3. 7. v 17:00 její kurátor Martin Dostál. Přiblíží život a tvorbu Theodora Pištěka (1932), mnohokrát oceněného kostýmního výtvarníka (autorsky se podílel na více jak stovce celovečerních filmů – například Amadeus, Markéta Lazarová, Údolí včel), scénografa, ale především malíře. Výstavní projekt je koncipován retrospektivně, zahrne všeobecně nejznámější Pištěkovy fotorealistické obrazy, kterými proslul i v rámci mezinárodní výtvarné scény už od 2. poloviny 70. let, ale představí i počátky tvorby a také aktuální abstraktní polohu. Kurátor výstavy pohovoří o vzniku některých děl, ale určitě také o zásadních filmových aktivitách, oceněních a přátelstvích, o Paletě vlasti a o vášni pro rychlá auta i cyklistiku.

NÁŠ AKVARELOVÝ SVĚT
Srdečně jste zváni 3. 7. v 17:00 na zahájení výstavy akvarelů několika autorek z Karlovarského kraje pod vedením Ilony Stránské do Městské knihovny Ostrov.

Harfa v Lobby baru hotelu SAVOY****
Živou hudbu v Lobby baru hotelu SAVOY**** ve Františkových Lázních vám přinese Katarína Ševčíková 3. 7. od 19:00.

Malý jazzový koncert - Jazzlady & Piano
Malý koncert pro Jazzlady Kateřinu Bodlákovou & pianistu Jindřicha Volfa začne 3. 7. v 19:00 v Café Pawlik ve Františkových Lázních.

Kinematograf bratří Čadíků
A máme, co jsme chtěli
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci.
Srdečně zve KC LARITMA v Aši 3. 7. od 22:00.

KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY se koná ve čtvrtek 4. 7. od 15:30 v Římskokatolickém děkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mariánských Lázních.

PO PRAMENECH
Tematická komentovaná prohlídka začíná 4. 7. v 15:30 v Turistickém informačním centru (Dům Chopin) v Mariánských Lázních. Trasa: Infocentrum, seznámení s historií nejstaršího písemně doloženého pramene. Nejvýznamnější minerální prameny využívané k léčebným procedurám (Balbínův pramen, Ambrožův pramen, Karolinin pramen, Rudolfův pramen, Křížový pramen a Lesní pramen).

Živé obrazy z dějin Františkových Lázní
Kostýmovaná historická prohlídka města s herci Západočeského divadla Cheb startuje 4. 7. v 16:00 u Františkova pramene ve Františkových Lázních. Při procházce městem za doprovodu průvodce se setkáte s J. W. Goethem, J. Straussem i poslední rakouskou císařovnou a císařem a dalšími historickými osobnostmi ztvárněnými herci Západočeského divadla Cheb.

Tři sestry
Amfiteátr Loket vás zve na koncert 4. 7. od 16:00.
ČASOVÝ PLÁN (rámcový):
16:00 ... otevření amfiteátru
18:00 – 18:50 ... host
19:20 – 20:20 ... host
21:00 – 23:00 ... Tři sestry

Muzeum Karlovy Vary pořádá ve čtvrtek 4. 7. od 17:00 přednášku "Závodní vozy Maserati v letech 1930 – 1949".
V přednášce přiblíží Oldřich Smola, odborný archivář v archivu města Plzně, vozy legendární italské automobilky Maserati. Méně známými vozidly z její produkce jsou závodní monoposty, na kterých závodili Tazio Nuvolari nebo Giuseppe Farina a další piloti za 1. republiky u Brna na Masarykově okruhu.

Galaxy Music v hotelu Goethe
Hotel Goethe ve Františkových Lázních vás zve na taneční večer s Galaxy Music 4. 7. od 19:00.

Operní a operetní galashow si nenechte ujít v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních 4. 7. od 19:30.
Účinkují: Liana Sass – soprán, Jozef Brindzák - tenor a Tomáš Pindór - klavír.
Program: G. Donizzeti - Nápoj lásky, A. Dvořák - Rusalka, B. Smetana - Prodaná nevěsta, G. Verdi - Rigoletto, G. Pucinni - Gianni Schicchi, Leoncavallo - Mattinata, G. Verdi - La forza del destino, Lara Granada, E. Kalmán - Čardášová princezna, Strauss - Vídeňská krev, J. Strauss - Cikánský baron, F. Lehár - Veselá vdova, Paganini, O. Nedbal - Polská krev, Verdi - La Traviata.

Romská kapela Galiani Gypsy Jazz vám bude hrát v Café Pawlik ve Františkových Lázních 4. 7. od 19:30.

Večerní varhanní koncert v kostele Povýšení sv. Kříže ve Františkových Lázních začne 4. 7. ve 20:00.

Kinematograf bratří Čadíků
Princezna na hrášku
Na pohádkovém francouzském zámku probudí princeznu Agnès de Sully de Montana Bleue jednoho dne hrozivé burácení davu pod okny. V zemi se bouří nespokojený lid a ona se musí okamžitě dostat do bezpečí. Na vznešené róby, ani plné truhlice není čas, stává se tedy vyhnankyní. Na radu své komorné se vydává do dávno zapomenuté rodné země, až do dalekých Čech, kde ji ale nedůvěřivá Hraběnka, poté, co se její syn do Agnès zamiluje, podrobí přísné zkoušce, kterou všichni tak dobře známe: nechá ji nemilosrdně ustlat na malém zeleném hrášku. Uspěje princezna v osvědčeném testu a prokáže svůj vznešený původ? Anebo po dlouhé vyčerpávající cestě usne hlubokým spánkem?
Zjistěte to 4. 7. od 22:00 v KC LARITMA v Aši.