Farmapark u Toma spustil informační kampaň, na návštěvníka podá trestní oznámení

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 5. září 2022 13:27
Farmapark u Toma spustil informační kampaň, na návštěvníka podá trestní oznámení FOTO: koláž Plzeň.cz

kauze úmrtí poníka Pepiny jsme vás informovali v minulém týdnu. Kvůli neukázněnosti návštěvníků, kteří otrávili zvíře akátem, nyní Farmapark u Toma spouští informační kampaň pro veřejnost.

Smutný příběh během několika dní doslova obletěl celou republiku. "Moc děkujeme za Vaši pomoc s rozšířením příběhu o Pepině. Doufáme, že tento příběh pomůže k tomu, že se podobná situace už nebude opakovat a žádné zvíře (ani chovatel) nebude trpět, kvůli někomu, kdo chtěl zvířátku dopřát něco "dobrého" k jídlu (koně jsou nejcitlivější, ale jedná se i o další zvířátka - kozy, ovce, kravičky, ptáci, lesní zvěř, ...). Účel našeho farmaparku je vzdělávání dětí i dospělých v oblasti chovu zvířat a životního prostředí, proto je i naší "povinností" dát mnohem více energie do informování veřejnosti, jak se správně chovat ke zvířátkům. Z tohoto důvodu spouštíme kampaň #zapepinu," uvedl ve svém vyjádření na Facebooku zakladatel Farmaparku u Toma Tomáš Urbánek.

"Pokud máte zájem o zalaminované cedulky NEKRMTE ZVÍŘATA, zdarma je zašleme na vaši adresu, vyplňte formulář na www.zapepinu.cz. Vylepené cedulky na ohradách můžete sdílet s hashtagem #zapepinu na sociálních sítích. Dále hledáme dobrovolníky pro kampaň #zapepinu, zejména majitele koní/hospodářských zvířat, veterináře, výživové poradce pro zvířata, grafiky, marketingové pracovníky, reklamní studia, sponzory, a kohokoliv dalšího, kdo má ochotu se podílet na informační kampani pro veřejnost, co může způsobit" i jedna malá větvička". Pomohou nám i Vaše příběhy/fotky/videa, pokud jste zažili něco podobného jako náš farmapark s Pepinou. Pokud máte chuť nám s tímto projektem pomoci pište nám prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.," popisuje Urbánek obsah informační kampaně.

"Vzhledem k tomu, že jsme během minulého týdne neobdrželi žádnou omluvu, tak jsme prostřednictvím našeho právního zástupce zaslali Okresnímu státnímu zastupitelství Trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a jsme připraveni poskytnout kamerové záznamy a veškeré informace k události," uzavírá Tomáš Urbánek.

Fotogalerie