×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

KDU-ČSL povede do krajských voleb Ivana Bartošová, o koalici se jedná

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 25. listopad 2019 12:42
Ivana Bartosova Náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová povede kandidátku

O přesné podobě kandidátky pro krajské volby 2020 zatím jednají zástupci stávající Koalice pro Plzeňský kraj. Tu ve volbách v roce 2016 tvořila KDU-ČSL, Strana zelených a Nestraníci. Zatím jedinou jistotou kandidátky je, že jejím lídrem bude současná náměstkyně pro hejtmana Ivana Bartošová (KDU-ČSL).

„Proběhla nominační konference KDU-ČSL, kde jsem byla schválena jako lídr krajské kandidátky do krajských voleb. Z toho důvodu mam mandát tvořit volební kandidátku, kterou budeme pravděpodobně skládat ze tří subjektů. Zatím mohu říci, že oproti kandidátce z předchozích voleb tam nebude Strana zelených. Bude tam jiný subjekt, se kterým ještě pořád jednáme. A myslím si, že se domluvíme,“ řekla Ivana Bartošová.

Lídryně kandidátky prozradila, že v koalici budou zcela jistě Nestraníci, tedy lidé, kteří se profilují v komunální politice. „Nebude tam chybět Tomáš Rada z Rokycan, Josef Gilbert Matuška, který je starostou Manětína, ale o dalších jménech ještě jednáme,“ uvedla Bartošová. Kandidátka bude podle jejích slov vyvážená, program se zaměří zejména na podporu venkova, na podporu školství.

„Dále bude nést program silně sociální témata, protože na kandidátce určitě bude stávající zastupitel Jiří Lodr (KDU-ČSL). Program bude samozřejmě zaměřen také na prorodinnou politiku, která je naší straně velmi blízká. Teď začínáme jednat o podobě kandidátky, i o memorandu na spolupráci, pravděpodobně třemi subjekty. Ale budou tam i další podporující subjekty, ty které jsme měli už v minulých letech. Mohu prozradit, že se bude pravděpodobně jednat o Pravou volbu pro Plzeň, případně i Korunu českou,“ dodala Bartošová.

V posledních komunálních volbách získala Koalice pro Plzeňský kraj dva mandáty do krajského zastupitelstva. Koalice skončila na osmém místě, hlas jí dalo 5,11 procenta voličů.