Kam vyrazit třetí březnový víkend? Přinášíme kulturní tipy!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 16. březen 2023 18:00
Kam vyrazit třetí březnový víkend? Přinášíme kulturní tipy! Ilustrační foto: DEPO2015

Dny se prodlužují, světla pomalu přibývá, a tak je i více chuti na zábavu. Plzeň svým obyvatelům nabízí o víkendu rozmanité kulturní akce. Pojďme se – stejně jako každý čtvrtek - podívat na některé z nich.

Pátek 17. 3.

Detektivku pro děti Zločin v říši pohádek uvádí Divadlo Alfa v 9:00 a v 10:30.

V rámci Smetanovských dnů uvádí Měšťanská beseda v 9:30 a v 11:30 Hollywoodský dvojkoncert nejen pro děti. Hraje Plzeňská filharmonie pod taktovkou Chuhei Iwasakiho.

Kabát West + Lucie revival
Kabát a Lucie během jednoho večera na jednom pódiu? To by si jistě mnoho z vás nenechalo ujít. Spojení revivalů těchto dvou tuzemských nejpopulárnějších kapel několika posledních dekád slibuje páteční mejdan se vším, co k tomu patří! Kabát West i Lucie revival patří zejména na Plzeňsku k oblíbeným a žádaným souborům s ostřílenými muzikanty v sestavě a precizně zahranými hity! Rockový koncert začíná v KD Šeříková ve 20:00

Sobota 18. 3.

Od 10:00 do 17:00 se bude konat první jarní akce v areálu ZOO Otevírání České řeky.
Vstříc jaru je rodinný soutěžní program, vítání jara a probouzení lesa, naučná stezka s nabídkou her, dovednostních a vědomostních soutěží. V 11:00 se uskuteční symbolické otevření České řeky vodníkem, který připlave až z nýrské přehrady. Tak bude vypadat letošní tradiční vítání jara s odemykáním České řeky a probouzením lesa na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. Nositelé rybích jmen mají zvýhodněné vstupné.

Letošní první Depo Street Food Market se koná od 10:00 do 18:00.
Po zimní pauze je tu opět DEPO STREET FOOD MARKET. Nevařte a přijďte hladoví. To jsou dvě základní pravidla úspěšné návštěvy festivalu jídla. Vaše chuťové buňky uspokojí mistři street foodu, tedy rychlého, ale z kvalitních surovin připraveného jídla. Těšit se můžete na burgery, hot dogy, exotické kuchyně i na sladké tečky. Sobota prostě bude patřit gastronomii.

V DEPO2015 proběhne od 13:00 do 22:00 také Západočeské oblastní kolo Porty v Plzni.
Oblastní kolo Porty je soutěžní přehlídkou interpretů folkové a akustické hudby, kde vítězové postupují do semifinále a finále nejstaršího českého hudebního festivalu Porta. Završením celého soutěžního dne bude v 19:00 večerní koncert pozvaného hosta (Leicht family a Petr Rímský).

Tradiční Dětské maškarní odpoledne se bude konat od 14:00 v tělocvičně TJ Sokol Plzeň Hradiště.

Divadlo Alfa zve v 15:00 malé i vetší diváky na pohádku O zlaté rybce.

Josefovská taneční zábava začíná ve 20:00 v tělocvičně TJ Sokol Plzeň Hradiště. Zahraje DJ Sojka.

Rockový koncert Panoptiko + host Corona začíná ve 20:00 v KD Šeříková.
Stále populárnější kapela Panoptiko míří do Plzně s novým albem „Bohové“ a vystoupením v Šeříkovce odstartují své jarní turné, na kterém se chystají desku představit fanouškům po celé republice. Jejich počet roste geometrickou řadou s každým koncertem a důkazem rostoucí popularity kapely může být kromě plných sálů i fakt, že debutové album „Poslední tango“ bylo vyprodané za pouhý týden. Panoptiko předvádí netradiční rockovou show s muzikanty ve středověkých maskách a žaketech, a ve své tvorbě sází na melodičnost a zpěvné refrény, které si s kapelou často zpívá celý sál.

Neděle 19. 3.

Divadlo Pluto zve ve 14:00 na legendární komedii Antonína Procházky Klíče na neděli.
Komedie o tom, jak může dopadnout setkání dvou manželských párů na nepovedeném mejdanu. Ukáže se, že nikdo z této čtveřice není spokojený se svým životem a že všichni trpí manželským stereotypem. V opilosti se partneři prohodí a vymění si klíče od bytu. Po kratičké radosti z něčeho nového se ale roztočí kolotoč potíží.

Měšťanská beseda uvádí ve 14:30 a v 16:00 pohádku pro děti Myšky neposedy.
Kocourek Šušánek začíná každé ráno rozcvičkou a sestaví si zdravý jídelníček. Dvě malé myšky ho ale pořád zlobí a všechno mu rozkoušou a rozhází. A tak si musíme povědět, jak se chovají správní kamarádi – nakonec to pochopí i myši… Představení je vhodné pro děti od 3 let.

Městský obvod Plzeň 3 zve na Dětský maškarní bál, který se koná od 15:00 do 17:00 v DEPO2015. Pro děti i jejich doprovod bude připraven bohatý odpolední program.