×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Lídrem kandidátky ANO pro krajské volby je Roman Zarzycký, získal všechny hlasy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 22. únor 2020 12:19
Roman Zarzycky Krajský šéf Hnutí ANO Roman Zarzycký. Foto: R. Beneš
Tak to je velké překvapení! Krajský sněm Hnutí ANO zvolil Romana Zarzyckého do čela své kandidátky pro podzimní krajské volby. První náměstek primátora Plzně a krajský předseda ANO se stal lídrem na základě všech hlasů delegátu sněmu. Kandidaturu krajského šéfa ANO na post lídra kandidátky se podařilo utajit až do poslední chvíle.   

Od prosince do února proběhlo mnoho sněmů místních a sedm sněmů oblastních. Volba se uskutečnila hned v 1.kole, na lídrovi byla stoprocentní shoda krajského předsednictva i všech delegátů z celého regionu. ANO působí v sedmi oblastech, Plzeň, Klatovy, Rokycany, Tachov, Plzeň sever, Plzeň jih a Domažlice. V celém kraji má několik stovek členů a významný počet sympatizantů.

„Plzeňský kraj má co zlepšovat. Počínaje dostupnou zdravotní péčí, přes stabilní sociální programy, udržení služeb na venkově, nakládání s vodou v regionu, koordinovanou podporu sportovních klubů i spolků, až po rychlejší výstavbu důležité dopravní infrastruktury. Známe potřeby obyvatel kraje a pracujeme na přípravě programu, který nabídne jejich komplexní řešení. Do voleb povedu silný tým a vím, že se na něj mohu lidsky i odborně spolehnout,” řekl krátce po volbě lídr ANO Roman Zarzycký.

V roce 2018 dovedl Zarzycký Hnutí ANO v Plzni k vítězství a v roce 2018 vedl jednání o koalici, kdy se poprvé začalo Hnutí ANO podílet na vládě nejen v Plzni, ale také na plzeňských obvodech.

Do jeho současného pracovního portfolia patří mj. Strategické řízení firem s majetkovou účastí města, podpora Sportu a investice do sportovní infrastruktury v Plzni. Pod jeho přímým vlivem jsou také Plzeňské městské dopravní podniky, kde je předsedou představenstva a činnost vykonává bez nároku na honorář.

Od roku 2014 do roku 2018 byl předsedou kontrolního výboru na Plzeňské radnici a radním obvodu Plzeň 1. Před vstupem do politiky v roce 2014 získal mnoho zkušeností v manažerských pozicích. Několik let působil jako ředitel plzeňského hokejového klubu a v minulosti řídil v regionech mediální zastoupení sítě rozhlasových stanic Evropa 2, Frekvence 1 a rádia Impuls. Vystudoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor marketingové a sociální komunikace. Je mu 42 let a má tři děti.