Mrazivé počasí pokazilo pokus o rekordní zápis

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 5. prosinec 2023 11:13
Mrazivé počasí pokazilo pokus o rekordní zápis Foto: ÚMO Plzeň 3

Loňský mikulášský rekord v počtu Mikulášů, andělů a čertů na jednom místě, nepadl. A to zejména vinou mrazivého počasí a námrazy, která komplikovala pohyb po Plzni. Na náměstí Republiky se tak letos sešla necelá třetina nadpřirozených bytostí, co loni. Celkem se přihlásilo 59 Mikulášů, čertů s andělů. Loni jich přišlo 178.

"Mrazivé počasí odradilo zejména samotné Mikuláše, ti na náměstí Republiky dorazili pouze dva. Jedenáct bylo andělů a v největším počtu se vyrojili čerti, po plzeňských trzích se jich hemžilo celkem 46. Myslím, že se čertům v současném mrazu nechtělo od vyhřátých kotlů, kopýtka jim na ledovce ujížděla, a Mikulášům naopak po posypaných místech tolik neklouzaly saně, " říká s úsměvem starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Samotná Mikulášská show se ale vydařila. Na náměstí si pro nadílku přišly stovky dětí, které si zde užily také diskotéku a speciálními efekty nabitou Pekelnou show s Techmanií. Závěr akce patřil skvělé zpěvačce Báře Zemanové a jejímu Bandu. Vedení Trojky pak také vyhlásilo nejkrásnější převleky.