V Plzni se otevře expozice Depo Moto Art, představí motocyklové i automobilové veterány!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 5. prosinec 2023 17:51
V Plzni se otevře expozice Depo Moto Art, představí motocyklové i automobilové veterány! Zdroj: Nadační fond Plzeň sobě

V Plzni se v pátek 8. prosince otevře unikátní muzeum historických motocyklů a automobilů. V rámci expozice v bývalém plzeňském depu vozidel MHD bude možné zhlédnout desítky motoristických skvostů.

"První komentované prohlídky jsou v pátek 8. prosince naplánované na 16:00 a 18:00. Délka prohlídky je zhruba 75 minut, maximální kapacita 40 osob," informovala ředitelka Nadačního fondu Plzeň sobě Kristýna Nachtmann Švédová.

Rezervace a zakoupení vstupenek pro jednotlivce je možné pouze přes systém GoOut, kde je k vidění i aktuální rozpis prohlídek. Na webové stránce je přímý odkaz pro rezervace. Prohlídky pro skupiny jsou možné po předchozí telefonické či emailové domluvě.

Expozice, která se připravovala sedm let, obsahuje sbírky pánů Emila Příhody, jemuž se přezdívá „Pan Praga“, Františka Čečila a Petra Hošťálka. Návštěvníci budou moci v muzeu vidět 50 aut, 80 motorek a 30 kol. Z tohoto výčtu například Pragu Lady z roku 1936, se kterou jezdila slavná herečka Lída Baarová. Je doplněný sochou kanadské sochařky českého původu Ley Vivot "Madame Butterfly". Dále Pragu Grand z roku 1921, která je jednou z deseti dochovaných, a která byla určena pro kancelář prezidenta Masaryka.

PR