Na estakádě západního obchvatu už je zákaz předjíždění i omezená rychlost!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 4. květen 2023 07:06
Na estakádě západního obchvatu už je zákaz předjíždění i omezená rychlost! Zdroj: A. Tolar

Na mostní estakádě západního okruhu, který se otevřel pro veřejnost 19. února, je nově zákaz předjíždění. V místě křižovatky do Zadních Skvrňan a na mostě přes Slovanské údolí bude snížena rychlost na 70 kilometrů za hodinu.

"Opatření jsou v zájmu bezpečnosti všech, kdo novou komunikaci využívá. Dle aktuálního sčítání to je denně až 19 000 vozidel. Okruh tak přináší snížení dopravní zátěže na mnoha místech v centru města (na Karlovarské až o pětinu) i v okolních obcích," uvedl náměstek pro dopravu a životní prostředí Aleš Tolar (STAN). Město podle jeho slov pokles intenzit využili k opatření v podobě prodloužení intervalu zelené pro chodce na přechodech u Hlavní pošty a u Plazy. "Projekčně připravujeme opatření ke zvýšení bezpečnosti chodců na Klatovské především v prostoru náměstí T. G. Masaryka," podotkl.

Město intenzivně připravuje ve spolupráci s Ředitelstvím silni a dálnic a Plzeňským krajem zkapacitnění okružní křižovatky u Makra (proběhne v letech 2024/25) a podle Tolara také začne s výkupy pozemků pro to, aby mohl být v budoucnu Západní okruh rozšířen o další dva pruhy.

Nově otevřený úsek je dlouhý 3,3 kilometru, jeho součástí je mostní estakáda přes řeku Mži dlouhá 1,2 kilometru. A právě na ní se hned druhý den po slavnostním otevření bouralo. "Čtyřiapadesátiletý řidič Škody Octavia jedoucí směrem na Křimice musel asi půl kilometru před křimickým sjezdem brzdit kvůli protijedoucímu vozidlu, které se po předjíždění kamionu nestihlo včas zařadit do svého pruhu. Do Octavie přitom zezadu narazil osmadvacetiletý řidič Škody Scala, který nedodržel bezpečnou vzdálenost a nestihl zabrzdit," popsala tehdy policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Více informací o dopravě společně s videoreportážemi naleznete na webuhttps://dopravniinfo.tv/.