Na náměstí Republiky se sešel rekordní počet mikulášských skupin

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 7. prosinec 2022 08:36
Na náměstí Republiky se sešel rekordní počet mikulášských skupin Foto: MO 3 Plzeň

O nový zápis do České knihy rekordů se postaralo 178 mikulášských skupin v pondělí 5. prosince na náměstí Republiky. Nejvíce přišlo pekelníků, bylo jich celkem 131. V kostýmu se ve večerních hodinách ukázali i někteří představitelé MO Plzeň 3, které celou akci pořádalo.

Na Velkou Mikulášskou show se přišly podívat tisíce lidí. „Jsem velmi rád, že se tolik lidí rozhodlo účastnit naší Velké mikulášské show, vážíme si všech, kdo přišli. A bylo by smutné, kdybychom my, jako organizátoři, zůstali jen přihlížet. Je to akce hlavně pro děti a chtěli jsme je pobavit,“ říká starosta David Procházka, který oblékl kostým čerta.

O hudební produkci pro nejmenší návštěvníky se postarala kapela Maxim Turbulenc, kterou následně vystřídala skupina Semtex. Vlastní mikulášské vystoupení navíc odprezentovala i plzeňská Techmania Science Center.

„Děti, které na náměstí dorazily, mohly využít služeb našeho Mikuláše a jeho družiny a vysloužit si od nás drobnou nadílku. Zájem byl obrovský a čerti se v podstatě až do pozdního večera nezastavili,“ uvádí místostarosta Ondřej Ženíšek. Mnozí z rodičů využili možnosti nadělit dětem prostřednictvím profesionální mikulášské družiny vlastní balíčky.