Na Plzeňsku řádil pytlák. Po zastřelení odřízl hlavu, zbytek nechal na místě

Zveřejněno v Krimi
Od - čtvrtek, 13. leden 2022 06:58
Na Plzeňsku řádil pytlák. Po zastřelení odřízl hlavu, zbytek nechal na místě Foto: Policie ČR

Otřesný případ řeší kriminalisté na Plzeňsku. Neznámý pytlák na několika místech na severním Plzeňsku neoprávněně ulovil vysokou zvěř, které oddělil hlavu od těla. Hlavu zvířete s parožím si odnesl pravděpodobně jako trofej a tělo zvířete ponechal na místě.

K případům pytláctví došlo podle mluvčí policie Evy Červenkové ke konci listopadu a začátkem prosince minulého roku na severním Plzeňsku, a u obce Chříč, Dražeň a Plasy. "Zatím neznámý pachatel na několika místech neoprávněně ulovil vysokou zvěř, které oddělil hlavu od těla. Hlavu zvířete s parožím si odnesl pravděpodobně jako trofej a tělo zvířete ponechal na místě," uvedla. Policisté pracují i s verzí, že pachatel střílel zvěř v blízkosti zaparkovaného vozidla nebo přímo z něj.  K pytláctví si zvolil pachatel vždy noční hodiny a lokality, kde je minimální silniční provoz.

Kriminalisté by uvítali jakoukoli informaci, která by jim mohla pomoci s objasněním případu. "Pokud jste si všimli, zejména pak v nočních hodinách, u obce Plasy, Chříč, Dražeň či na jiných málo frekventovaných místech pravděpodobně terénního automobilu a podezřelého jednání, kontaktujte policii. Je možné, že řidič ve vozidle lokalitami delší dobu projížděl, než našel vhodné místo, kde se zvěř vyskytovala," dodala Červenková.

Jakékoliv informace k uvedenému případu můžete sdělit osobně na oddělení hospodářské kriminality územního odboru Plzeň – venkov, Anglické nábřeží 7, Plzeň, nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kontaktovat nás můžete i na jakékoliv policejní služebně či na tísňové lince 158.