Náplavka, hrady a zámky i kavárna a pivovar. Finále Plzeň chystá letní promítání na netradičních místech

Zveřejněno v Kultura
Od - středa, 13. červenec 2022 10:29
Náplavka, hrady a zámky i kavárna a pivovar. Finále Plzeň chystá letní promítání na netradičních místech Zdroj foto: Finále Plzeň

Promítání na netradičních místech, jako jsou hrady, zámky, statky, pivovar, kavárny a náplavka, připravili na nadcházející léto organizátoři filmového festivalu Finále Plzeň. Šestnáct projekcí je naplánováno od 30. července do 7. září. 

promitani svihov21 aCelkem šest filmů bude k vidění zdarma v rámci večerů na Náplavce. Promítat se bude od 30. července, kdy sérii zahájí nejúspěšnější film roku 2021 Prvok, Šampón, Tečka a Karel natáčený mimo jiné i v Plzni. Jednoho z nejslavnějších plzeňských rodáků připomene dokument Karel. Fanoušky Štěpána Kozuba potěší hned dva snímky, první celovečerní film oblíbené čtveřice komiků Tři Tygři ve filmu: JACKPOT a Shoky & Morthy: Poslední velká akce, kde se objeví po boku Jakuba Štáfka. Příznivci sportovní tématiky mohou vybírat mezi snímky Zátopek a Poslední závod. "Tři ze šesti filmů nějakým způsobem souvisí s Plzní a Plzeňském krajem. Zátopek a Prvok, Šampon, Tečka a Karel se tady natáčeli, dokumentární snímek Karel vypráví o plzeňském rodákovi," uvedl David Brabec z regionální filmové kanceláře, která podporuje filmovou turistiku a natáčení v Plzeňském kraji.

TK letni program Finale PlzenPo velkém úspěchu předchozích ročníků se uskuteční také filmové Hrady a zámky. Na Hádkovi, Prezidentku nebo Střídavku se můžete zajet podívat na Švihov, Kozel a do Horšovského Týna. Nově se bude promítat i v nedávno zrekonstruovaném Selském dvoře U Matoušů v Bolevci, kde si na své přijdou rodiny s dětmi. Pohádky Tajemství staré bambitky 2 a animované Myši patří do nebe se odehrají za každého počasí, v případě deště se projekce přesune ze dvora do stodoly. "Vybírali jsme komedie. I i ty ale musí být kvalitní," podotkla ředitelka festivalu Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová. Vstupné bude 145 korun, na pohádky 100 korun a děti do šesti let budou platit 50 korun.

Úplnou novinkou je promítání v pivovaru Purkmistr v Černicích. Pro tento prostor organizátoři vybrali snad nejpříhodnější snímek – Vyšehrad: Fylm. Navíc ke vstupence za 100 korun dostanou diváci pivo zdarma. "Snažili jsme se dostat promítaní tam, kde se normálně nepromítá a něco, co film a lokalitu spojuje. Pro promítání v Černicích ani nebyla jiná volba," doplnil výkonný ředitel festivalu Finále Plzeň Petr Veruněk. Na kvalitní filmy láká i kavárna Kafe Smetanka v Plzni na Homolce. Ke vstupence nachystá divákům speciální popcorn, třeba rozmarýn s uzenou solí k Amélii z Montmartru, která se v obnovené premiéře vrací do kin po jednadvaceti letech. Na programu je dále na jeden záběr natočený Bod varu, který loni premiéroval v Karlových Varech, a Chlast s fenomenálním ​​Madem Mikkelsenem, který byl vybrán mezi premiérové snímky v Cannes.

Kompletní program a vše o vstupenkách najdete na www.festivalfinale.cz.