Nová Role hostí první halový flyballový turnaj v České republice

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - středa, 10. duben 2024 10:39
Nová Role hostí první halový flyballový turnaj v České republice Photo: Flyvaryors

Třicet týmů z pěti zemí světa a zhruba dvě stovky psů se o nadcházejícím víkendu 13.-14.4.2024 zúčastní historicky prvního halového flyballového turnaje ve sportovní hale v Nové Roli na Karlovarsku. Indoor Tournament Flyvaryors 2024 bude podle pořadatelů skvělou adrenalinovou zábavou nejen pro sportovce a jejich čtyřnohé miláčky, ale také fanoušky. 

„Flyball je jedním z nejdynamičtějších psích sportů, který kombinuje energii, rychlost a nadšení. Tento sport je založen na rychlém běhu se schopností koordinace a mrštnosti, což vyžaduje od psů i jejich páníčků nejen fyzickou, ale i mentální přípravu k dosažení maximálního výkonu. Flyballový turnaj není jen o vítězství, ale především o sdílení radosti ze společné aktivity mezi psy a jejich majiteli,“ popisuje kapitán pořadatelského týmu Flyvaryors Radek Motyčka.

 Při závodech flyballu se utkávají dvě čtyřčlenná družstva štafetovým způsobem. Jejich psi musejí ve své dráze překonat čtyři skokové překážky, chytit míček vystřelený z takzvaného boxu a cestou zpět zdolat překážky podruhé. Flyballové turnaje se většinou konají pod širým nebem a provází je atmosféra plná úsměvů, štěkotu a vzájemného povzbuzování. To ukazuje, že tento sport vytváří silné pouto mezi lidmi a jejich zvířecími přáteli. Velkou výhodou flyballu je otevřenost většině plemen. Nejčastěji se mu věnují Border kolie, ale sport jako takový je určen všem, kteří milují rychlost, soutěžení a přátelskou atmosféru. 

„Víkendová unikátní sportovní akce přilákala družstva z Česka, Velké Británie, Německa, Maďarska a Polska. Jedná se o špičkové týmy, z nichž se mnozí zúčastní nadcházejícího mistrovství světa v Německu,“ doplňuje kapitán týmu Flyvaryors a upozorňuje, že novorolská hala má omezenou kapacitu diváků a proto bude ze závodů pořizován livestreamový přenos. 

PR