Plzeňská krajská policie bude mít nového šéfa!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pátek, 14. červenec 2023 13:52
Plzeňská krajská policie bude mít nového šéfa! Plzeňské policejní ředitelství povede Petr Macháček (vlevo). Foto: Policie ČR

Plzeňskou krajskou policii povede od neděle dosavadní šéf Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček. Nahradí Jaroslava Vilda, který na vlastní žádost odchází po 32 letech z policejní služby.

Brigádního generála Macháčka ustanovil ke dni 16. července na základě jeho žádosti na uvolněné místo krajského ředitele policejní prezident Martin Vondrášek. „Jsem přesvědčen, že se pan generál Macháček svými zkušenostmi a znalostmi, které získal při svém šestiletém působení na pozici ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, uplatní také v kraji Plzeňském a osobně se těším především na jeho práci v oblasti automatizace analytických činností, ze které již nyní těží celá Policie ČR. Jeho více než čtyřiadvacetiletá policejní kariéra je charakteristická mimořádnou pílí, empatií a schopností přizpůsobit se aktuálním trendům, což jsou přesně ty vlastnosti, které od krajského ředitele očekávám,“ uvedl policejní prezident Martin Vondrášek.

Plukovník Vild, který byl v minulosti i náměstkem na policejním prezidiu, odejde ze služby k 15. červenci. „Velmi si pana Vilda vážím a děkuji mu za odvedenou práci, kterou pro Policii ČR za dlouhá léta odváděl. Osobně vnímám celou jeho kariéru jako příklad toho, kam se dokáže řadový policista, sloužící na obvodním oddělení, dostat vlastní pílí a nasazením. Nejenomže zažil službu u uniformované policie, ale především prošel téměř všemi úrovněmi v rámci struktury služby kriminální policie a vyšetřování a v této oblasti dosáhl až na její vrchol – na pozici náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování. Stejně pozitivně vnímám i jeho službu ve vedení Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kde nejenže provedl celou řadu personálních a organizačních změn, ale především se zasadil o zřízení v pořadí již páté speciální pořádkové jednotky v rámci celé České republiky. Nemůžu také opomenout společná léta na Policejním prezidiu ČR, která byla z mého pohledu velmi konstruktivní a efektivní," dodal policejní prezident.