Plzeňská radní zavádí do výuky virtuální realitu

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 2. prosinec 2021 18:13
Plzeňská radní zavádí do výuky virtuální realitu Foto: město Plzeň

Hodina chemie na jedné z plzeňských škol. Žák deváté třídy provádí pokus s nebezpečnými chemikáliemi. Udělá chybu a dochází k výbuchu. Tak toto již bude brzy minulostí. Díky iniciativě radní města Plzně Lucie Kantorové budou již v příštím roce chemické pokusy probíhat ve virtuální realitě. Každý ze studentů si nasadí své brýle pro virtuální realitu a bude samostatně provádět chemický pokus. Učitel bude na svém displeji sledovat každého žáka samostatně a opravovat jeho chyby.

“Virtuální realita ve školní výuce je takové moje dítě. Tuto vizi jsem měla již při nástupu do funkce radní. Jsem ráda, že se mi podařilo propojit evropskou jedničku v tvorbě aplikací ve virtuální realitě společnost CIE Group s Centrem robotiky Správy informačních technologií města Plzně a výsledkem jsou první učebny na plzeňských školách,” říká radní Kantorová.

Pilotní projekt výuky ve virtuální realitě bude realizován nejprve na Bolevecké základní škole a na 14. základní škole na Doubravce. Pokud se projekt, na kterém odborníci pracovali bezmála rok osvědčí, město Plzeň bude virtuální realitu zavádět i na ostatní školy. “Velice oceňuji nápad a iniciativu Lucie Kantorové při zavádění virtuální výuky ve školách. Jsem rád, že uplatňuje své zkušenosti kantorky v praxi,” dodává první náměstek primátora Roman Zarzycký.