Plzeňská vánoční tramvaj obhájila druhé místo, hezčí jezdí jen v Maďarsku

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 6. leden 2023 19:31
Plzeňská vánoční tramvaj obhájila druhé místo, hezčí jezdí jen v Maďarsku Foto: Archiv MHD86.cz

Výsledky rozsáhlé ankety dopravního serveru MHD86.cz o nejhezčí vánoční tramvaj mluví jasně. První tři místa zůstala stejná jako v loňském ročníku. Plzeň obhájila druhé místo, a může se tak i tentokrát chlubit nejkrásnější tuzemskou vyzdobenou tramvají. Předběhla ji opět jen tramvaj z maďarského Miskolce. Na třetím místě se umístila Praha.

V anketě soutěžilo rekordních 32 evropských měst, kde jezdily vyzdobené tramvaje. Do hlasování se podle odhadů zapojilo 13 400 lidí.

„Maďarský Miskolc do ulic vysílá už několik let tříčlánkovou tramvaj ČKD Tatra KT8D5, která je určena jen pro vánoční provoz. Tramvaj je proto dokonale vyzdobena i v interiéru. V soutěži boduje opakovaně i přesto, že tramvaj už ničím novým nepřekvapuje,“ připomíná Ondřej Matěj Hrubeš, zakladatel pořádajícího severu. Po Plzni (2. místo) a Praze (3. místo) se umístila na 4. místě Ostrava (před rokem na 5. místě) a letošní páté místo míří do chorvatského Osijeku.

Novinkou 6. ročníku ankety o nejhezčí vánoční tramvaj je cena poroty, která míří do Prahy. Porotci Ondřej Matěj Hrubeš z webu MHD86.cz a Zdeněk Kresa z webu spvd.cz ocenili jakým způsobem pražský dopravní podnik zdokonaluje výzdobu vánočních tramvají a každoročně rozšiřuje flotilu ozdobených vozidel. Zároveň oceňují slavnostní rozsvícení vozidel a zveřejňování jízdních řádů.