Plzeňští atleti zářili na mistrovství republiky

Od - pondělí, 28. červen 2021 10:38
Linda Suchá vybojovala zlato v dálce. Foto: AK Škoda Plzeň

Rekordní sbírku patnácti cenných kovů vybojovali atleti plzeňské Škody na mistrovství republiky mužů a žen ve Zlíně. O pět medailí tak překonali dosud nejbohatší výpravu z loňského roku. Titul si na své konto připsala dálkařka Linda Suchá a ženská štafeta na 4x400 metrů. K tomu pak Západočeši přidali dalších sedm stříbrných a šest bronzových medailí.

štafety na 4x400mHned v první disciplíně šampionátu vybojovala bronzovou medaili vynikající kladivářka Lenka Valešová, která pak přidala ještě bronz v soutěži koulařek. Dvakrát vyskočila na stupně vítězů také talentovaná Linda Suchá. Ta nejprve v trojskokanském sektoru skončila na třetí pozici, a druhý den pak vybojovala mistrovský titul, když mezi dálkařkami nenašla přemožitelku a výkonem 628 centimetrů zároveň splnila limit pro start na ME do 22 let. Čtvrtkařka Tereza Petržilková, která ve finálovém běhu proťala cílovou pásku v čase 53.35 s jako druhá nejrychlejší, si svými výkony stále více říká o členství v české olympijské štafetě. Hned třemi cennými kovy se blýskli diskaři. Barbora Tichá vybojovala v novém osobním rekordu 51.70 stříbro, Michal Forejt splnil nejdelším pokusem 56.48 m kvalifikační limit na ME do 22 let a na krk si pověsil také stříbro a jeho dvojče Jakub Forejt skončilo na bronzové pozici. Stříbrnými medailemi se pyšní běžci na 5 000 metrů Vladimír Marčík za nový osobní rekord 14:23.96 a maratonská limitářka na OH Tereza Hrochová s novým krajským rekordem 16:28.10. Výškař Josef Adámek, který dokázal překonat laťku ve výšce 212 centimetrů, a Tereza Jonášová, která doběhla na trati 400 metrů překážek v čase 59.14, rozšířili své sbírky medailí o bronzové.

Jak úspěšně šampionát začal, tak také skončil. Třešničkou za celým mistrovstvím totiž byly velice oblíbené štafety, kde škodováci vyběhli hned tři medaile a dva krajské rekordy. Na konci prvního dne dokázalo stříbrné kvarteto na 4x100 metrů ve složení Urbánek, Páník, Maruštík, Rež pokořit časem 40.88 s krajský rekord. Na konci toho druhého ovládla čtveřice na 4x400 metrů ve složení Matoušková, Suráková, Jonášová, Petržilková celý závod, čímž obhájila mistrovský titul. Na úplný konec se pak mužská štafeta na 4x400 metrů, jejíž aktéry byli Majerčák, Haidelmeier, Kabyš a Ličman, blýskla krajským rekordem 3:13.42 min a vyskočila na stříbrný stupeň vítězů.