×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Policisté zadrželi nebezpečného mladíka, sekerou měl zranit dvě osoby

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 21. prosinec 2019 14:06
Policie na miste cinu Kriminalisté na místě brutálního přepadení sbírají důkazy. Foto: Policie ČR

Policistům z Karlovarského kraje se podařilo v noci na sobotu vypátrat a zadržet nebezpečného a ozbrojeného dvacetiletého mladíka. Ten se měl v pátek v Aši dopustit násilného trestného činu a vážně zranit sekerou dva lidi, kteří následně skončili v péči lékařů plzeňské fakultní nemocnice.

„Hledaného muže během noci na sobotu 21. prosince policisté vypátrali a zadrželi. Nyní se nachází v policejní cele, přičemž jsou s ním prováděny úkony trestního řízení. Děkujeme veřejnosti a médiím za spolupráci při pátrání,“ informovala bez dalších podrobností policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Policisté na místě činu. Foto: Policie ČR

Mladý muž měl napadnout sekerou doručovatele pošty, jednalo se o muže a ženu. Podle neoficiálních informací chtěl útočník převzít zásilku pro známého. Když mu ji poštovní doručovatelé odmítli vydat, zaútočil na ně sekerou.

Zraněné ve vážném stavu na místě ošetřila záchranná služba a převezla je do plzeňské fakultní nemocnice. Administrátor Fakultní nemocnice v Plzni Petr Kozák ke zdravotnímu stavu zraněných uvedl, že se oba v pátek v nemocnici podrobili operaci a nadále jsou ve velmi vážném stavu umístěni na specializovaných intenzivních odděleních nemocnice.

Zatím není jasné, z jakých činů bude zadržený muž obviněn. Lze jen předpokládat, že skončí ve vazbě.