×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Při srážce autobusu s osobákem se vážně zranil řidič, další auto vyjelo z D5 do pole

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 20. únor 2020 11:39
Nehoda Při střetu autobusu s osobním automobilem se vážně zranil jeden člověk. Foto: HZSPK

AKTUALIZOVÁNO: Autobus se srazil ve středu odpoledne s osobním automobilem. Nehoda se stala za Liblínem ve směru na Kozojedy na Rokycansku. Se středně těžkým zraněním putoval na urgentní příjem do plzeňské fakultní nemocnice dvaašedesátiletý muž, který jel osobákem. Informovala o tom Andrea Divišová z krajské záchranné služby. V autobusu byl jen řidič, který z nehody vyvázl bez zranění.

Tento vůz vyjel z dálnice nedaleko od tunelu Valík a skončil hluboko v poli. Foto: HZSPK

Vůz značky Renault Kangoo jel ve směru od obce Kozojedy na obec Liblín. V pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu vozovky, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autobusem. Alkohol na místě vyloučila dechová zkouška u obou řidičů. Řidiče osobního automobilu převzali do své péče záchranáři. V autobusu v době nehody nebyli žádní cestující,“ uvedla mluvčí policie Ivana Jelínková.

U další nehody zasahovali odpoledne také hasiči nedaleko tunelu Valík ve směru na Olympii. Mimo těleso dálnice tam z dosud nezjištěných příčin vyjel automobil značky BMW a zastavil se až daleko v poli. Nehoda se obešla bez zranění. Auto z rozmáčeného pole dostali hasiči zpět na pevnou vozovku pomocí svého speciálního vyprošťovacího vozidla.