Regionálního sněmu ODS ve Vejprnicích se zúčastnil i premiér

Zveřejněno v Politika ZAK
Od - úterý, 12. březen 2024 09:42
Regionálního sněmu ODS ve Vejprnicích se zúčastnil i premiér Zdroj foto: M. Baxa

Petr Fiala a dva vládní ministři navštívili v pondělí Plzeňský kraj. Zatímco ještě odpoledne jednal předseda vlády s někdejším americkým prezidentem Billem Clintonem, večer už seděl ve společenském sále ve Vejprnicích, kde probíhal regionální sněm ODS.

„Když se podívám na to, jak dnes vypadá situace v regionech, tak plzeňský region je jediným, kde v současné době nemáme vládní odpovědnost. Ale určitě to není chybou mých kolegů - nezapomeňme, že jsme tu měli hejtmanku. Je to dáno i postojem koaličních partnerů a určitě je potřeba tu situaci po volbách změnit tak, abychom se tu mohli výrazným způsobem podílet na vládě. Věřím, že to letos dobře dopadne a jsem přesvědčen, že ODS má šanci nejen obhájit své pozice, ale i je posílit," řekl TV ZAK premiér Fiala.

Na setkání šéfů Občanské demokratické strany Plzeňského kraje byl hostem nejen český premiér, ale i ministr financí Zbyněk Stanjura. Další člen vlády – Martin Baxa - pak setkání vedl. Tomu během večera Fiala poděkoval za skvělou práci, kterou v regionu odvedl.

„Dnešní regionální sněm má dva hlavní účely. Prvním z nich je schválení kandidátky pro krajské volby. Máme ambiciózní plán. Myslím si, že známe problémy Plzeňského kraje. Chceme nabídnout funkční a dobrá řešení. Ten druhý cíl je vyslání našich senátních kandidátů. V našem kraji budou letos dokonce dva senátní obvody, kde budou volby - v jednom bude kandidovat Pavel Karpíšek a v tom druhém Vladislav Vilímec," sdělil v pondělí Baxa.

Na sněmu mimo jiné zazněla i kritika někdejších krajských koaličních partnerů. Josefa Bernarda a hnutí STAN dokonce ministr Stanjura označil doslova za zrádce, a to kvůli jejich účasti na předloňském puči v krajské vládě.

Lídrem ODS do letošních krajských voleb bude Jan Šašek, který v současné době působí jako zastupitel v Rokycanech. Kromě podzimních krajských a senátních voleb nás už 7. a 8. června čekají také volby evropské.