×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Řidiče čeká omezení provozu v tunelu Valík na dálnici D5

Zveřejněno v Aktuálně ZAK
Od - pátek, 30. září 2022 20:00
Řidiče čeká omezení provozu v tunelu Valík na dálnici D5 ilustrační, foto: Wikimedia

Od pondělí 3. října do čtvrtka 6. října bude probíhat pravidelná technická údržba v tunelu Valík na dálnici D5. Na svém webu o tom informovala Policie ČR.

"Z důvodu údržby bude nejprve v pondělí od brzkých ranních hodin (cca od 5. hodiny)  uzavřen celý tubus dálničního tunelu ve směru jízdy na Prahu. Veškerý provoz bude v tunelu sveden do jízdního směru vedoucího na Spolkovou republiku Německo. Toto uzavření potrvá do středečních ranních hodin, kdy dojde ke změně a uzavře se tubus vedoucí na Německo. V tomto případě tedy budou řidiči projíždět tunelem pouze ve směru jízdy na Prahu. S tímto omezením musí řidiči počítat až  do čtvrtka, kdy by se měl provoz v odpoledních hodinách (cca ve 14 hodin) ve Valíku opět plně obnovit," uvedla mluvčí krajské policie Pavla Burešová.

Na změnu související s průjezdem tunelu Valík budou řidiči upozorňováni dopravními značkami, před tunelem bude snížená i rychlost jízdy. Je možné, že se budou v úseku omezení tvořit kolony, proto je nutné počítat s případným zdržením.