Speed maraton hříšníky neodradil

Zveřejněno v Západočeský kraj
Od - úterý, 23. duben 2024 14:45

Média

Jako každý rok, tak i letos se konal celorepublikový Speed maraton, kdy policisté na vytipovaných místech měřili rychlost jízdy. V jejich síti uvízlo více, než sto řidičů, kteří si tachometru moc nevšímali. Tento ročník akce má v Plzeňském kraji dokonce jednoho rekordmana, který přišel na místě o řidičák.

Speed maraton je dopravní akce, o které ví snad každý, kdo poslouchá za jízdy rádio, které varuje před radary policistů. Přesto je počet zachycených hříšníků v Plzeňském kraji překvapující. „Dopravní policisté při akci Speed maraton odhalili celkem 124 řidičů, kteří překročili povolenou rychlost. U 95 bylo zjištěno, že překročili rychlost v obci a 29 řidičů překročilo rychlost mimo obec,“ vypočítala Eva Červenková z Krajského ředitelství Policie ČR v Plzeňském kraji. „Všichni věděli, že ten den se bude konat celorepubliková akce měření rychlosti. To znamená ten, kdo prakticky to porušuje, tak hazarduje se svým zdravím, se zdravím ostatních účastníků silničního provozu,“ okomentoval to dopravní znalec Richard Topinka.

Tento ročník Speed maratonu má v našem kraji i jednoho rekordmana, který si asi dlouho nezajezdí. „Asi největší hříšník byl dvaatřicetiletý řidič, který v obci na Tachovsku jel rychlostí 103 kilometry za hodinu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a celou věc předali do správního řízení,“ upřesnila Eva Červenková. „Pakliže někdo ví, že se bude celý den měřit celorepublikově a jede v obci přes sto kilometrů v hodině, tak to je hazard,“ okomentoval to Richard Topinka.

Speed maraton odhalil více, než stovku hříšníků foto ilustrační TV ZAK