Sportmanie Plzeň otevře své brány už za měsíc!

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 20. červenec 2021 12:08

Nejen tradiční sporty, ale i ty méně známé jako sjezd na sněhu, bungee running či bodyboard si budou moci vyzkoušet návštěvníci Sportmanie Plzeň. Největší sportovní akce se uskuteční v areálu za Plazou od 21. do 29. srpna, vstup je jako každý rok zcela zdarma.

Areál bude rozdělený do dvou sektorů, jež bude dělit řeka Mže. Každý sektor bude mít oddělené vstupy se SMART kamerami, díky tomu bude ohlídán počet návštěvníků. „Jako každý rok se můžete těšit na pestrý program, který se bude každé tři dny měnit, na zajímavé medaile pro děti do 15 let, možnost vyhrát upomínkové sportovní předměty. A jako každý rok pro návštěvníky chystáme řadu překvapení,“ přiblížil Přemysl Švarc, vedoucí pořádajícího odboru. Významnou novinkou je vznik aplikace, která nahradí hrací karty. „Místo razítek se budou sbírat QR kódy a v mobilním telefonu naleznete nejen informaci, zda již máte nárok na medaili, ale i informace o samotné akci, mapu areálu nebo informace k jednotlivým klubům, které jsou do akce zapojeny,“ doplnil Přemysl Švarc.

Součástí doprovodného programu budou ranní rozcvičky pro seniory, přednášky i autogramiády tak, jak jsou návštěvníci zvyklí.

S koronavirovým obdobím se pojí také jedna novinka. „Vzhledem k předpokládané povinnosti prokázat se dokladem o očkování, prodělaném onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech nebo negativním testem, bude zajištěno testovací místo přímo v prostoru Sportmanie Plzeň,“ doplnil první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání spadá.

Ve všední dny bude areál otevřený od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Slavnostní zahájení se uskuteční 21. srpna od 18 hodin. Brány letošní Sportmanie Plzeň se uzavřou 29. srpna v 16 hodin.

tents white v2