×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Strom vyvrácený vichřicí spadl na autobus a zranil dva cestující

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 24. únor 2020 10:41
Autobus Strom poškodil autobus. Foto: HZSKK

AKTUALIZOVÁNO: Strom spadlý na autobus, další na rodinný dům a mnoho dalších stromů popadaných na silnici. Tak vypadalo v neděli odpoledne řádění vichřice na Karlovarsku. Do 15.00 hodin vyjížděli hasiči ke 24 událostem souvisejících s větrem, který se přehnal přes region. Dalších 12 přibylo po 18. hodině. V Plzeňském kraji řešili hasiči do pondělní šesté hodiny stovku událostí souvisejících s vichřicí. Nejčastěji se jednalo o odstranění popadaných stromů. Dvakrát vyjížděli drážní hasiči v Plzně do Jihočeského kraje kde najely vlaky do stromů napadaných do kolejiště. 

Tento strom spadl na rodinný dům. Foto HZSKK

Vedle odstranění spadlých stromů na silnice a nakloněné stromy, zasahovali karlovarští hasiči také na střechách několika domů, kde vítr uvolnil plechy. Podle informací hasičů v Aši spadl strom na garáž u rodinného domu. Nedaleko od Krásného Jezu na silnici I/20 na trase Karlovy Vary – Plzeň spadl strom na autobus, ve kterém cestovalo 32 osob. Dvě lehce zraněné osoby si převzala záchranná služba. Pro ostatní cestující hasiči vyslali na místo události evakuační autobus.

Další strom, který nepřežil bouři. Foto: HZSKK

Od 18.00 hodin v podvečer přibylo dalších 12 událostí v souvislosti s větrem. I nadále se jedná především o popadané stromy. V Horním Slavkově spadl vzrostlý strom na řadové garáže. V Mariánských Lázních řešili hasiči uvolněné plechy na střeše jednoho hotelu.