Tachovští zastupitelé poprvé jednali v nově opraveném kinosále

Zveřejněno v Z regionu
Od - čtvrtek, 9. únor 2023 09:25
Tachovští zastupitelé poprvé jednali v nově opraveném kinosále Foto: MÚ Tachov

V pondělí 6. února se konalo první zasedání tachovského zastupitelstva v nově zrekonstruovaném kinosále kulturního areálu Mže. Zasedání se uskutečnilo za hojné účasti veřejnosti.

"Zasedání bylo delší než obvykle, ale bylo plné podnětů od našich sousedů, kterým není lhostejné, co se v Tachově děje, a to je dobře. Čím více se nás do chodu města zapojí, tím lépe se nám tu bude žít a tím více bude chod města odrážet potřeby jeho obyvatel," uvedlo vedení obce na svých webových stránkách.

„Během zasedání jsme se nevyhnuli problémům s technikou a bohužel byli lidé ochuzeni o obrazový doprovod k jednotlivým bodům zasedání. Za to se omlouváme, na příště se budeme snažit tyto nedostatky odstranit,“ upozornilo vedení obce na svých webových stránkách s tím, že se připravují také živé přenosy zastupitelstev. Tachov má v plánu zpřístupnit audiovizuální záznamy tak, aby lidé nebyli odkázaní pouze na textový zápis, ale mohli si poslechnout přesné znění celého zasedání.

Zasedání tachovského zastupitelstva bylo jednou z prvních akcí v nově opraveném kinosále kulturního areálu Mže. Rekonstrukce trvala déle než rok a stála téměř 100 milionů korun. Novinkou je digitální promítací zařízení, díky čemuž bude možné promítat i filmové novinky.