×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

To tady ještě nebylo! ODS jde do krajských voleb v koalici s TOP 09

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 18. únor 2020 10:55
Volby Volby - ilustrační foto

AKTUALIZOVÁNO: Na společné kandidátce půjde do podzimních krajských voleb v nové koalici ODS a TOP 09. Vytvoření koaliční kandidátky schválila v pondělí večer Regionální rada Regionálního sdružení ODS Plzeňský kraj.

„Půjde o kandidátní listinu koalice ODS – TOP 09 pod názvem „ODS s podporou TOP09 a nezávislých starostů.“ Lídrem koaliční kandidátky bude již zvolená lídryně kandidátky ODS pro krajské volby 2020 Ilona Mauritzová,“ uvedl krajský předseda ODS, primátor Martin Baxa.

Celá koaliční kandidátka se bude schvalovat na regionálním sněmu ODS dne 31. března 2020. „Jsme velmi rádi, že ODS a TOP09 k sobě našly cestu pro krajské volby v Plzeňském kraji. Toto spojenectví vnímáme především jako cestu k posílení středopravicových sil v našem kraji a naději na prosazení našich programových priorit. Jsme rádi, že nás podpoří též někteří nezávislí starostové,“ komentovali společně toto rozhodnutí krajské organizace ODS jeho předseda Martin Baxa a lídryně kandidátky Ilona Mauritzová.

„Jsem rád, že společný postup do krajských voleb s ODS, který na začátku února odsouhlasil krajský výbor TOP 09, včera potvrdila také regionální rada ODS. Tím je otevřena cesta k dalšímu vyjednávání podrobností o společné kandidátce. Těší mě také, že společný projekt je atraktivní i pro nezávislé starosty, kteří se na kandidátce také objeví a že tímto krokem debata o spolupráci středopravicových stran v našem kraji nabyla konkrétní podoby. Jsem přesvědčen, že společná kandidátka má velkou šanci na úspěch,“ říká předseda TOP 09 v Plzeňském kraji Petr Suchý.

O výsledné podobě celé kandidátní listiny by mělo být jasno do konce března. Na společné kandidátce by se vedle krajského lídra TOP 09, primáře klatovské nemocnice Richarda Piknera měli objevit bývalý poslanec Marek Ženíšek, starosta Přeštic Karel Naxera či neonatolog Jiří Dort.