V areálu plzeňské věznice na Borech se uskutečnilo rozsáhlé taktické cvičení

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 2. prosinec 2022 12:59
V areálu plzeňské věznice na Borech se uskutečnilo rozsáhlé taktické cvičení foto: Policie ČR

V areálu plzeňské věznice se v pátek 2. prosince uskutečnilo taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému. Cvičení potvrdilo, že složky IZS a složky vězeňské služby fungují na vysoce profesionální úrovni, ale především, že jsou schopné spolu efektivně komunikovat a koordinovat svou činnost.

"Předmětem cvičení byla simulovaná „Vzpoura na pracovišti odsouzených osob“. Cílem cvičení bylo procvičit vzájemnou spolupráci a koordinaci činností a postupů při zásahu složek integrovaného záchranného systému v podmínkách mimořádné události, dále zdokonalit a prohloubit spolupráci základních složek IZS a Vězeňské služby ČR a ověřit funkčnost nastavených postupů a komunikačních toků," uvedla mluvčí policie Michaela Raindlová.

Námětem cvičení bylo, že na pracovišti vězněných osob v areálu věznice dojde k hromadnému narušení vnitřního pořádku a bezpečnosti ze strany vězňů. Na pracovišti se přitom nachází 50 osob. Vězni následně v hale založí požár. Personál se snaží osoby z místa evakuovat, část vězňů ovšem odmítá výrobní prostor opustit a začnou se aktivně bránit. Dojde ke zranění dvou osob, kdy jedna osoba je na místě usmrcena. Na místo jsou vyslány síly a prostředky složek integrovaného záchranného systému. V průběhu řešení mimořádné události dochází k barikádové situaci s následným krizovým vyjednáváním.

"V rámci taktického cvičení policistů je velice důležité mít zpětnou vazbu, a to zejména proto, aby se prověřila rychlost zásahu a jeho taktika," doplnila Raindlová.