V Měšťanské Besedě v Plzni proběhla debata s kandidáty SPD a Trikolory před eurovolbami

Zveřejněno v Politika ZAK
Od - pátek, 5. duben 2024 15:30
V Měšťanské Besedě v Plzni proběhla debata s kandidáty SPD a Trikolory před eurovolbami ZAK TV

Ve čtvrtek 4. dubna proběhla v Měšťanské Besedě v Plzni debata s kandidáty hnutí SPD a strany Trikolora ve volbách do Evropského parlamentu, které v České republice proběhnou 7. a 8. června tohoto roku. Debaty se zúčastnil mimo jiné lídr společné kandidátky SPD a Trikolory Petr Mach, předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová nebo členka hnutí SPD Marie Pošarová.

„Na dnešní besedě mohou lidé pohovořit s našimi prvními třemi kandidáty koalice SPD a Trikolory před blížícími se eurovolbami. Debatovat zde bude Petr Mach, který naši koalici do voleb vede, europoslanec za SPD Ivan David nebo předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová,“ sdělila česká politička a ekonomka Marie Pošarová.

„Besedy s občany mám velmi rád, nabíjí mě. Pokaždé jsou něčím jiné. Rád vidím, když je plný sál lidí, jako je tomu právě dnes v Měšťanské Besedě,“ řekl TV ZAK ekonom a bývalý europoslanec Petr Mach a dodal: „Spojením SPD a Trikolory před eurovolbami chceme voličům ukázat, že jsme eurospektickou alternativou – ti voliči, kteří jsou nespokojeni s Evropskou unií a také ti, kteří jsou nespokojeni se současnou českou vládou, mají v naší koalici totiž alternativu. Jsem přesvědčený, že oproti posledním výsledkům eurovoleb před pěti lety nyní posílíme, a že získáme tři a více mandátů,“.

Hnutí SPD získalo v posledních volbách do Evropského parlamentu v roce 2019 celkem dva mandáty. „Domnívám se, že naši občané už pochopili, že v Bruselu se o nás rozhoduje daleko víc, než bychom si kdy dokázali představit. Naše heslo Česká republika na prvním místě tedy mluví za vše. Reálným cílem v letošních eurovolbách je zisk čtyř mandátů pro koalici SPD a Trikolora,“ doplnila předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.