Vedra vystřídají deště a bouřky

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 9. červenec 2024 14:57

Média

Od úterý u nás opět panují vysoké teploty vzduchu, které mají být ve středu až tropické. Rybníky a koupaliště jsou doslova v obležení. Ovšem na středu vydali hydrometeorologové vážnou výstrahu.

Plzeň, Velký Bolevecký rybník. Letos je po dlouhých letech opět plný kvalitní vody, a tak si to v současných vedrech lidé užívají. A je jich tady opravdu hodně. „Dnes ještě taková letní pohoda, skoro jasné počasí, slunečná obloha a teploty v podstatě asi nejvyšší pro západní Čechy až do 33 stupňů Celsia,“ zhodnotil situaci meteorolog Ivo Bohmann z Plzně.

Ale jo, voda je teplá, skvělá i dětem se líbí,“ řekla žena s dětmi u vody. „Dnes je parádní počasí určitě, proto jsme tady a snad si to užijeme, tak to je takhle. Voda má asi 22 nevím když jsem tady byl v březnu, takže od té doby se oteplila,“ chválil sportovně založený muž na kterého navázala žena ležící na pláži: „My sem chodíme každý den, ať je 23 ať je 30, takže počasí neřešíme. Je to tady úžasné, voda je teplá, ale máme tady i point, takže máme kafíčko, máme tady zmrzlinu, máme tady proseco, chodíme sem rádi v partě.“

Jakmile se teploty dostanou nad 30 stupňů, v Plzni jezdí kropící vozy a chladí vodovky. Ve středu bude také velmi teplo, meteorologové už ale vydali na tento den první výstrahu. „V dalších dnech nás budou provázet přeháňky a bouřky, hlavně v odpoledních hodinách a večerních potom. Nejsilnější bouřky potom očekáváme zítra, to je ve středu,“ upřesnil výstrahu meteorolog Bohmann.

Podobná výstraha platí i na pátek. „Očekáváme během dne nástup od západu další zvlněné studené fronty na které se budou vyskytovat přeháňky a bouřky a ty mohou být ojediněle i velmi silné, doprovázené nárazy větru, kroupami nebo vydatným deštěm,“ doplnil Ivo Bohmann.

Vysoké teploty vystřídají deště a bouřky. foto TV ZAK