Západočeské derby pod širým nebem! Hokejisté Plzně a Karlových Varů se utkají v Klingenthalu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 15. srpen 2023 14:16
Západočeské derby pod širým nebem! Hokejisté Plzně a Karlových Varů se utkají v Klingenthalu Foto: Hockey Outdoor Triple

Sportovní fanoušci ze západních Čech se mohou těšit na hokejový svátek! Třetí únorový víkend 2024 se uskuteční akce Hockey Outdoor Triple, v rámci které sehrají hokejisté Plzně a Karlových Varů tradiční západočeské derby. Pod skokanskými můstky v německém Klingenthalu vznikne dočasná aréna s kapacitou pro 22 tisíc diváků. Oba týmy pak během první třetiny obléknou retro dresy.

Tři dny ve znamení nejrychlejší kolektivní sportovní disciplíny na světě, a to v srdci Klingenthalu pod skokanským můstkem. K desátému výročí Německé hokejové ligy 2 (DEL2) se od 16. do 18. února 2024 v areálu Sparkasse Vogtland Arena odehraje jedinečný hokejový zážitek. DEL2 si pro pořádání Hockey Outdoor Triple navíc našla partnera, jako pořadatel byla získána zkušená organizace "Die Sportwerk GmbH".

fb feed HOT24

"Hockey Outdoor Triple" promění výběžek skokanského můstku v ledovou plochu pod širým nebem. U jeho paty se v saském Klingenthalu odehrají celkem tři hokejové zápasy. Fanoušci se mohou v pátek 16. února 2024 těšit na saské derby mezi týmy Eispiraten Crimmitschau a Dresdner Eislöwen. Jako druhý zápas DEL2 se v neděli 18. února utkají Lausitzer Füchse s Eisbären Regensburg.

Zastoupena ale bude i česká extraliga. V sobotu 17. února se v tradičním západočeské derby utkají HC Energie Karlovy Vary a HC Škoda Plzeň. Únorové utkání pod širým nebem bude náhradou za zápas 4. kola, který se měl původně odehrát v neděli 24. září v karlovarské KV Areně.

VSTUPENKY UŽ NYNÍ K DISPOZICI

Vstupenky na Hockey Outdoor Triple jsou nyní k dispozici online a také prostřednictvím prodejce vstupenek Ticketmaster.

Všechny veřejné vstupenky jsou ke stání a jsou k dispozici za cenu 35 eur, zlevněná za 28 eur (studenti, senioři) a dětská za 20 eur. Skupinové vstupenky jsou k dispozici od 20 osob se slevou ve výši pěti procent a od 50 osob dokonce deset procent. Tyto lze zakoupit pouze prostřednictvím telefonní linky prodejce vstupenek.

Pro všechny hokejové nadšence je také k dispozici speciální nabídka víkendového balíčku. Kombinovaná vstupenka na všechny tři zápasy je k dispozici za cenu 90 eur, zlevněná za 70 eur.

OHLASY O HOCKEY OUTDOOR TRIPLE

Martin Loukota, generální ředitel Tipsport Extraligy: „Už nyní se moc těšíme na únorové Hockey Outdoor Triple. Opětovné zastoupení zápasu Tipsport extraligy na mezinárodní události zdůrazňuje hlubokou vášeň, kterou má náš hokejový národ. Tato mimořádná příležitost zažít zápas pod širým nebem u skokanského můstku nás spojuje a připomíná nám, proč je lední hokej více než jen sport.

Martin Straka, spolumajitel HC Škoda Plzeň: „Moc se na akci těšíme! Tradiční západočeské derby se vždy hraje ve skvělé atmosféře, teď navíc bude mít punc výjimečnosti. Jsme rádi, že se akce můžeme zúčastnit.”

Daniel Tobolka, jednatel a spolumajitel HC Energie Karlovy Vary: „Jsme moc rádi, že si můžeme zahrát tradiční západočeské derby v neopakovatelné atmosféře zápasu pod širým nebem. Pro klub je to zároveň obrovská příležitost se ukázat, je to velká propagace i pro naše město a na zápas už se moc těšíme.“

Jakub Lev, hráč HC Škoda Plzeň: „Pro hráče jsou podobné akce vždy hokejovým svátkem, navíc se střetneme v západočeském derby. Zápas pod otevřeným nebem jsem si už zahrál před lety v Brně a duel měl báječnou atmosféru. Věřím, že si ji teď minimálně zopakujeme.”

Jiří Černoch, hráč HC Energie Karlovy Vary: „Samozřejmě se moc těšíme. Jsme moc rádi, že to dopadlo. Určitě si to užijeme a věřím, že i pro fanoušky to bude skvělé. Bude to zase něco nového a výborný zážitek pro všechny.”

PR