Znáte pět výhod betonového plotu?

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - středa, 2. prosinec 2020 15:01
betonový plot plzen cz Foto: Pletiva Dobrý a Urbánek s.r.o

Princip stavby betonového plotu spočívá v zabudování betonových sloupků, do jejichž drážek se pak zasouvají betonové desky. Jednotlivé desky lze na sebe skládat až do výšky 250 centimetrů. Betonové desky jsou vhodné na ohraničení pozemků, nemovitostí i jako oddělení kompostu od zahrady nebo výběh pro zvířata. O betonový plot se nemusíte starat, přesto vám bude sloužit přes 40 let.

Hlavní výhody:

  1. Dlouhá životnost
  2. Bezúdržbovost
  3. Výškové variabilní řešení
  4. Vysoká bezpečnost
  5. Estetická variabilita

Zeptali jsme se odborníků ze společnosti Pletiva Dobrý a Urbánek s.r.o., co radí svým klientům, kteří uvažují o stavbě betonového plotu.

Foto: Pletiva Dobrý a Urbánek s.r.o.

"V poslední době zaznamenáváme nárůst zájmu o betonové ploty. Domníváme se, že je to tím, že lidé stále více touží po soukromí na svých pozemcích. Betonové ploty také budí dojem vyššího zabezpečení. Uvažujete-li o betonovém plotu, doporučujeme v první řadě toto řešení oplocení konzultovat s vaším sousedem. Jedná se totiž o celkem mohutnou stavbu, která může svým vzhledem zasahovat do rázu okolí.

"Před stavbou plotu je nutné důkladně rozměřit pozemek a spočítat materiál. S kalkulací vám rádi pomůžou naši obchodní zástupci. Při samotné montáži je potřeba dodržovat přesnou rozteč mezi betonovými sloupky, protože desky jsou vždy dlouhé 200 cm. Pokud byste tedy udělali rozteč příliš velkou, mohlo by to znamenat komplikaci. Doporučujeme složit si „na zkoušku“ jedno plotové pole – 2 sloupky a deska – a podle něj si změřit rozteč, kterou přenesete třeba na dřevěné prkno, se kterým pak budete vyměřovat vzdálenosti sloupků. Co se týče vzhledu oplocení, promyslete, zda požadujete pěkný dekor z obou stran nebo pouze z jedné." - Tomáš Urbánek, generální ředitel společnosti.

Potřebujete poradit se stavbou betonového plotu? Máte zájem o kalkulaci materiálu? Obraťte se na obchodní zástupce firmy Pletiva Dobrý: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

foto: Pletiva Dobrý a Urbánek s.r.o.

Fotogalerie