Babiš v Plzeňském kraji: Firmy by měly motivovat lidi k očkování

Zveřejněno v Politika
Od - úterý, 3. srpen 2021 19:38
Babiš v Plzeňském kraji: Firmy by měly motivovat lidi k očkování Foto: J. Malý

Premiér Andrej Babiš navštívil v úterý Plzeňský kraj. Kromě prohlídek několika měst se také zastavil na autogramiádě v Lobezském parku v Plzni, kde jsme ho zastihli i my. Zajímala nás hlavně situace kolem koronaviru, která je právě v Plzeňském kraji nejhorší z celé republiky. 

„Je pravda, že v Plzeňském kraji máme vícero výskytů, hlavně v táborech. Stalo se, že jeden z vedoucích nepočkal na výsledek testu a nakazil ostatní a tábor se musel zavřít, to je špatně,“ uvedl Babiš a dodal, že velké riziko představují také místní velké firmy. „V Plzeňském kraji pracuje hodně cizinců, takže firmy by na to měly dohlížet a motivovat své zaměstnance k očkování, ať už náhradním volnem nebo penězi,“ vysvětlil Babiš svůj recept na pandemickou krizi v našem kraji. 

Zároveň zdůraznil, že je potřeba vyřešit problém protilátek na koronavirus: „My jsme nejpromořenější národ na světě na sto tisíc obyvatel, ale experti se stále nemůžou shodnout, zda takové lidi očkovat nebo ne. Já chci zorganizovat kulatý stůl, kde by měli společně dospět k nějakému závěru,“ dodal Babiš.

Kromě Plzně se premiér podíval také do Svojkovic, kde se setkal s občany, pak vyrazil do Rokycan za místními zastupiteli. V Liblíně navštívil domov důchodců, v Kralovicích se prošel po náměstí a v Mariánské Týnici si prohlédl Muzeum severního Plzeňska.

Už zítra se můžete těšit na velký rozhovor s premiérem Andrejem Babišem na plzen.cz a také na reportáž ve vysílání TV ZAK.