Hejtmanka Mauritzová končí jako poslankyně!

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 1. březen 2021 12:58
Ilona-Mauritzova Foto: Plzeňský kraj

Když se stala v listopadu novou hejtmankou, avizovala Ilona Mauritzová (ODS), že už nebude na podzim kandidovat do Poslanecké sněmovny a pokud to půjde, skončí jako poslankyně co nejdříve. Teď ona chvíle nastala, Mauritzová oficiálně složila poslanecký mandát. Její místo ve Sněmovně má zaujmout současný technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

"Po svém zvolení hejtmankou jsem jako svoji hlavní a aktuální prioritu uvedla zvládnutí koronavirové krize. Ta nyní v našem kraji dosahuje svého vrcholu, a pro mě, jako hejtmanku, každý den, celý den neexistuje a ani nemůže existovat nic jiného. Z toho důvodu jsem se rozhodla urychlit konec svého působení v Poslanecké sněmovně, a na funkci poslankyně ke konci února rezignovat. Díky téměř čtyřem letům ve Sněmovně jsem získala řadu kontaktů a vybudovala řadu vztahů, které mi jako hejtmance při řešení současné krize pomáhají. I díky tomu, jsme se tak například byli schopni dohodnout a získat pro Tachovsko mimořádnou dodávku vakcín," uvedla Mauritzová. Před Poslaneckou sněmovnou stojí podle jejích slov do konce volebního období celá řada důležitých norem, ať již volební zákon, novela stavebního zákona a další. "V současné situaci bych se jim nemohla dostatečně věnovat. Jako hejtmanka mám hlavní odpovědnost za obyvatele Plzeňského kraje, ti jsou pro mě absolutní a každodenní prioritou. K tomu jsem se všem, kteří mi dali důvěru, zavázala," dodala.

Už bezprostředně po svém listopadovém zvolení hejtmankou Mauritzová nastínila, jak bude řešit problém se souběhem funkcí. „Sněmovna teď jede na 50 procent, střídáme se tam ve skupinách. Vždy jsem říkala, že chci vykonávat funkci hejtmanky na plný úvazek, tedy na 100 procent. Zdůrazňovala jsem, že nebudu kandidovat v roce 2021 ve sněmovních volbách. O způsobu, kterým bych mohla ukončit mandát ve Sněmovně se poradím v grémiu ODS, tedy na regionální radě, ale i v radě kraje. Jsem ve Sněmovně členkou výboru pro zdravotnictví a to v současné době považujeme za velmi důležité,“ konstatovala krátce po svém zvolení.

Nástupcem Mauritzové ve Sněmovně bude podle našich informací současný technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Fotogalerie