Město poskytne dotace pro rozvoj cestovního ruchu na tradiční projekty i nový formát divadla

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 29. květen 2024 14:59
Město poskytne dotace pro rozvoj cestovního ruchu na tradiční projekty i nový formát divadla Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Plzeň poskytne 13 subjektům neinvestiční dotace v rámci Dotačního programu pro rozvoj cestovního ruchu a partnerská města. Cílem je podpořit jimi předložené projekty, které mají potenciál posílit propagaci Plzně jako zajímavé turistické destinace, prodlouží pobyt návštěvníků a zkvalitní informace o Plzni. Žadatelé si rozdělí částku 1 360 000 korun, schválili na svém jednání zastupitelé. Podpořeny jsou známé a v Plzni už tradičně pořádané akce, stejně tak ale i nové formáty.

„Mezi projekty, na něž je dotace schválena, patří například Pilsen Busking Fest, International Road Movie Festival, Lindy Hop Herbst Camp 2024, Finále Plzeň – ENJOY FESTIVAL, Treffpunkt 2024, 26. mezinárodní folklorní festival CIOFF PLZEŇ 2024, Mezinárodní filmový festival pro děti a mladé publikum Juniorfest, PILSEN TAP FESTIVAL 2024 – PLZEŇSKÝ FESTIVAL STEPU 2024, Prima FRESH festival Plzeň 2024, Festival minipivovarů Slunce ve skle 2024. Podpořen bude ale také projekt k 80. výročí vylodění v Normandii, další týkající se filmové turistiky či projekt organizace PaNaMo, který do Plzně přináší zcela nový typ divadelního umění,“ přiblížila Lucie Kantorová, náměstkyně pro oblast školství a cestovního ruchu.

Právě PaNaMo otevírá pro Plzeň zcela nový čtyřletý projekt nazvaný Plzeňská verze imerze. Každoročně tak vznikne jedna inscenace, kterou budou pořadatelé reprízovat v několika následujících letech. Obsahem projektu pro rok 2024 je vznik a uvedení imerzivní inscenace Kam zítra? Ta by měla do Plzně přivést nový typ divadelního umění (imerzivní divadlo), které je v současné chvíli na vzestupu v Evropě i ve světě a kterému se v západočeském regionu dosud nikdo profesionálně nevěnuje. Inscenace Kam zítra? se bude odehrávat v Brummelově domě, jednom z interiérů Adolfa Loose v Plzni.

Kromě 13 podpořených projektů schválených zastupiteli, byly z dotačního programu podpořeny i dvě akce základních škol, o poskytnutí rozhodovala rada města. Podporu získaly 14. ZŠ a 28. ZŠ Plzeň na návštěvu v partnerské škole v Řezně.