Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Kdo by Stříbro považoval za ospalé městečko, velmi by se mýlil. Město a jeho okolí žije bohatým kulturním a společenským životem a nezapomíná ani na krásné tradice našich předků.

Nenechte se odradit mrazivým počasím a vydejte se za kulturními zážitky. Kraj nabízí zajímavé přednášky, divadelní představení, kurzy nebo besedy.

Kam jinam by se měli vydat tři králové než k Ježíšku? V roce 2013 vznikla dnes již tradiční akce, která je spojena se svátkem Nejsvětějšího jména Ježíš, jemuž je kostel U Ježíška zasvěcen, a se svátkem Tří králů. Konat se bude i letos v neděli 7. ledna.

V 7. ročníku ankety o nejhezčí vánoční tramvaj, kterou pořádá dopravní magazín MHD86.cz, zvítězilo maďarské město Miskolc. Na stříbrné příčce se umístila Plzeň, která obhájila pozici z loňského roku. Západočeská metropole rovněž obdržela cenu poroty za rychlou náhradu vánoční tramvaje poté, co do té původní ještě před Vánoci nabouralo nákladní auto. Pomyslný bronz putoval do Olomouce. V anketě soutěžilo 28 evropských měst.

První sobotu a neděli nového roku si můžete zpříjemnit divadelním představením, koncertem nebo výstavou.

Ačkoliv meteorologové předpovídají mrazy, nemusíte sedět doma „za pecí“. Vyberte si některou z akcí v našem regionu a dobře se bavte!

Jen před pár dny začal nový rok a obyvatelé Plzně se pomalu ale jistě vracíme k běžnému životnímu rytmu, v němž má u mnohých své pevné zastoupení i kultura. Pojďme se společně podívat, co se bude v našem městě dít tento víkend.

Domácí násilí, Nebezpečí prodejních akcí, Základy první pomoci, ale i Bezpečně v kyberprostoru – to jsou názvy několika přednášek, které čekají účastníky kurzu v pořadí již desátého ročníku Plzeňské senior akademie. Ve spolupráci s třetím městským obvodem jej pořádá Městská policie Plzeň.

úterý, 2. leden 2024 06:58

Pojďme spolu do divadla!

Silvestrovské oslavy i vítání nového roku je za námi, to ale neznamená, že v našem městě bude nuda!