Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

V sobotu 12. srpna se konal již 8. ročník populární akce Retrojízda aneb "V čem jsme jezdili za socialismu." Srdce nejednoho fanouška starých vozů zaplesalo při pohledu na nablýskané krasavce prodávané v ČSR a ČSSR v Mototechnách mezi roky 1948 – 1989.

pondělí, 14. srpen 2023 08:46

Čím si zpestří pracovní dny region?

Komentované procházky pro malé i velké, přednášky či rozmanité koncerty na nás čekají v průběhu třetího srpnového týdne v našem regionu.

pondělí, 14. srpen 2023 06:31

Čím si zpestřit pracovní dny v Plzni?

Kulturní a společenské akce i o prázdninách zabaví malé i velké, uvnitř nebo venku, za každého počasí. Vyberte si a vyrazte za zábavou třeba hned.

Deset různých míst, deset koncertů. To je letošní osmý ročník Svatojánského hudebního festivalu. Po úspěšných a vyprodaných koncertech festivalu v Praze, v Sušici, v Kašperských Horách a v Pačejově, na kterých fenomenální kytarista Lubomír Brabec oslavil svoje sedmdesátiny, se festival dostává do své finální fáze. Na konci srpna Svatojánský hudební festival pokračuje v Srní, Nezamyslicích nebo Kdyni. Šňůra skončí vystoupením v klášteře Kladruby u Stříbra.

64. ročník Chopinova festivalu se koná od 12. do 19. srpna 2023. Tématem letošního festivalu je Chopin a jeho přátelé. Návštěvníci se mohou těšit na výjimečnou hru pana profesora Ivana Klánského na zahajovacím koncertu 12. 8. v 19:30 ve Společenském domě Casino. Podle tajemnice pořádající Společnosti Fryderyka Chopina, paní Evy Smejkalové, profesor Klánský už tak často veřejně nevystupuje. Nicméně vzhledem k tomu, že letos oslavil 75. narozeniny, výjimečně zahraje přímo na hlavním zahajovacím koncertu.

pátek, 11. srpen 2023 09:49

Karlovarský kraj se o víkendu baví!

Během druhého srpnového víkendu si obyvatelé a návštěvníci kraje můžou užít nejen lázně, ale například také spanilou jízdu veteránů, koncerty, středověké slavnosti či traktoriádu.

Primátor města Plzně Roman Zarzycký a radní pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková přijali ve středu 9. srpna v reprezentativních prostorách plzeňské radnice šéfa muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, herce, režiséra a držitele prestižní Ceny Thálie Lumíra Olšovského. Sešli se s ním u příležitosti jeho významného životního jubilea – Lumír Olšovský totiž oslavil půl století!

čtvrtek, 10. srpen 2023 13:18

Víkend ožije Vavřineckou poutí

Ve čtvrtek 10. srpna slaví svátek Vavřinec a tak se o víkendu budou konat na více místech v Čechách i na Moravě Svatovavřinecké slavnosti a poutě.