Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Láká vás poznat stepařské umění trochu zblízka? Pak se vydejte do Plzně na Festival stepu, který se zde koná od čtvrtka 9. 5. do neděle 12. 5. Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti step – druh tance, který je nejenom uměním předváděným na jevištích divadel, či na mistrovstvích světa, ale i volnočasovou aktivitou vhodnou pro všechny generace. Každý, kdo projeví zájem, se může o stepu dozvědět mnoho zajímavého na teoretických seminářích, či na přednáškách o historii stepu u nás i v zahraničí.

úterý, 7. květen 2024 06:42

Skvrňanský M-klub zve na májové pořady

V měsíci květnu připravil M-klub pro své návštěvníky cestopisné povídání, koncert, přednášku o magii starověkého Egypta a další dokument ze série Ozvěny Ekofilmu.

Skupova Plzeň je bilanční soutěžní přehlídkou českého a slovenského profesionálního loutkového divadla. Pořádá se jednou za dva roky. Letos je do soutěžní části přihlášeno 19 inscenací, připraven je bohatý doprovodný program. Jeden z největších loutkářských festivalů České republiky se letos koná od 12. do 16. června. Během jeho 35. ročníku se diváci mohou těšit na více než čtyři desítky inspirativních domácích i zahraničních představení, tvůrčí dílny, zbrusu nový formát puppet slam, koncerty, mezinárodní setkání, výstavu vzácných indonéských loutek či celodenní sobotní program pod širým nebem s názvem Loutková Doubravka u Skupovy Plzně. Předprodej vstupenek začal 2. května.

Jedna z nejlepších zahraničních tribute kapel na světě ve spojení se symfonickým orchestrem vytvoří na pódiu Amfiteátr Plaza v Plzni 24. července úchvatnou atmosféru a potěší srdce všech fanoušků skupiny ABBA.

Mši svatou za veterány a oběti válek bude sloužit v sobotu 4. května od 9:00 v katedrále sv. Bartoloměje biskup Tomáš Holub. 

I když se víkend v regionu ponese zejména v duchu oslav konce II. světové války, můžete si dopřát i jiný druh rozptýlení – třeba botanickou exkurzi, zajímavé besedy, speciální komentované prohlídky nebo festival vína.

Od začátku roku roste počet případů, kdy si zejména děti a mládež pletou koleje s hřištěm. Pod vlivem výzev na sociálních sítích stále častěji ohrožují bezpečnost provozu pokládáním předmětů na koleje. Navíc tím porušují zákon zakazující vstup do kolejiště. Neuvědomují si přitom, že vážné nebezpečí hrozí nejen jim, ale i lidem ve vlacích.

V neděli 28. dubna v pravé poledne se na stříbrském náměstí odehrálo žehnání motorek.