Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Oblíbené lázeňské město nabízí ve středu 2. srpna svým obyvatelům i návštěvníkům hned tři zajímavé akce.

Komentované prohlídky nevšedních míst, koncerty či letní kino – to vše nabízí tento týden naše město svým obyvatelům i návštěvníkům.

neděle, 30. červenec 2023 13:46

Šumavou v sobotu burácely motory veteránů

V sobotu 29. července se konal třetí ročník setkání majitelů veteránů s názvem 66 mil Šumavských. Akce vzbudila velký zájem diváků.

Žáci 28. základní školy Plzeň se můžou radovat: přivezli zlatý pohár z Mistrovství republiky přeboru školních družstev v šachu. Vyhráli kategorii mladších družstev, a to ve složení Matěj Křivka, Vojtěch Jančík, Lukáš Křivka a Petr Střihavka.

Prázdniny se pomalu překulily do své druhé poloviny, ale pro společenské a kulturní dění v našem regionu žádné volno neplatí. I nadcházející víkend nabízí řadu pozoruhodných akcí. Pouť, hudební festival, noční návštěva kláštera, závody či divadelní představení – a to zdaleka není všechno!

V sobotu a neděli 29. a 30. července se koná osmý ročník Mezinárodního dixielandového festivalu Plzeň, který v předešlých sedmi ročnících dostal do západočeské metropole skvělé jazzmeny-tradicionalisty z různých koutů světa. Poslední červencový víkend tak bude patřit prapočátkům veškeré populární hudby, tradičnímu jazzu, který vznikal na počátku 20. století v New Orleans, jinak nazývanému jako dixieland.

úterý, 25. červenec 2023 06:49

Region se baví i v pracovní dny!

Výstavy, divadelní představení, letní kino i historická hudba – to jsou jen některé z akcí, které zpestří pracovní dny tohoto týdne v našem regionu.