Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Správa veřejného statku města Plzně zve na akci nejen pro rodiny s dětmi. Pro všechny, kdo mají rádi přírodu, chtějí se o ní dozvědět něco zajímavého, ale také si zasoutěžit, připravuje Jarní pochod z Rybárny na Sofronku, který se koná se v sobotu 6. dubna. Start bude od 10:00 do 14:00 na Rybárně u hráze Boleveckého rybníka.

Nová kaple nesoucí jméno svatého archanděla Rafaela slouží klientům v Domově se zvláštním režimem Čtyřlístek v Kotíkovské ulici v Plzni. V důstojné duchovní místo se podařilo proměnit bývalý sklad v suterénu domova. V pátek 22. března kapli požehnal otec Šebestián Pavel Smrčina za přítomnosti ředitele Městského ústavu sociálních služeb města Plzně (MÚSS) Františka Šampalíka, pracovníků domova a jeho klientů.

Ve dnech 5. – 7. dubna se sejdou již podeváté dobrovolníci, aby sběrem odpadků přispěli k lepšímu životnímu prostředí. Hlavním dnem akce je sobota 6. dubna. S předchozí účastí 9 tisíc dobrovolníků a 140 tunami nasbíraného odpadu mají za sebou osm úspěšných let boje proti znečištění naší krásné přírody.

Muzeum Karlovy Vary zahajuje ve středu 3. dubna výstavu s názvem KEMET, která přináší fascinující náhled na egyptskou kulturu v obrazech a dalších dílech umělce Heshama Malika. Prožijete mýty i skutečnosti starověkého Egypta, země faraonů, i otroků. Autor výstavy chce touto iniciativou ukázat, že odkaz umělecké tvořivosti dokáže přetrvat tisíciletí. A oslovit i dnešního člověka.

neděle, 31. březen 2024 06:41

Na co vás pozve v dubnu M-klub?

Přestože v dubnu už přibývá sluníčka a s ním i akcí pod širým nebem, skvrňanský M-klub má pro vás připravenou řadu kulturních událostí.

O tom, že malá obec neznamená nudná obec, se můžete přesvědčit tento víkend nedaleko od Plzně. Kulturní a společenské události můžete spojit s výletem do krásné přírody kolem řeky Berounky.

Na Velikonoce najdeme slavnostní výzdobu všude, ve velkém městě i v té nejmenší obci. Ta v Černošíně ale vážně stojí za vidění! Přivítá vás tady 1,5 metru velká slepice a dřevění králíci!

Kromě ryze velikonočních akcí čeká obyvatele i návštěvníky kraje léčivých pramenů i řada koncertů, velikonoční špacír či divadelní premiéra.

pátek, 29. březen 2024 06:43

Plzeňský kraj si užívá Velikonoce!

O víkendu si obyvatelé regionu budou užívat velikonoční svátky. Z bohatého programu si na mnoha místech vyberou děti i dospělí.