Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Mezi lety 1943 a 1945 koncentračním táborem Svatava (Zwodau) na Sokolovsku prošly více než dva tisíce žen, z toho přes 700 jich zde bylo dlouhodobě vězněných. Na místě pobočného lágru nacistického koncentračního tábora Flossenbürg dnes stojí rodinné domy nebo mateřská škola. Na jednom z přístupných pozemků začali pracovat archeologové z Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni (FF ZČU). Objevili pozůstatky po táborové kuchyni a části někdejšího oplocení.

Před deseti lety byla přirozená pastva velkých kopytníků v České republice prakticky neznámým pojmem. Dnes pomáhá obnovovat přírodu a biologickou rozmanitost na patnácti místech v celé České republice.

Pokud patříte mezi milovníky železnice a starých „mašinek“ zvláště, pak si určitě nenecháte ujít nezapomenutelný zážitek při jízdě nostalgickými vlaky po Plzeňském kraji. Během prázdnin je připraveno hned několik jízd, nejbližší z nich se uskuteční ve středu 24. července.

V SeneCura SeniorCentru Plzeň pečují o klienty profesionálové se srdcem na pravém místě. Pečovatelka Rebrei Shnizhana a zdravotní sestra Kateřina Ruchařová dostaly od primátora Romana Zarzyckého ocenění Andělské ruce za obětavou práci a pomoc nad rámec svých pracovních povinností.

Ve dnech 11. až 19. září se v Plzni uskuteční Mezinárodní festival Divadlo, který už po dvaatřicáté nabídne příležitost vidět přehlídku toho nejlepšího z českého divadla a řadu inspirativních inovativních představení ze zahraničí. Festival je bezesporu jednou z největších a nejvýznamnějších akcí ve městě. Prodej vstupenek byl zahájen v pondělí 15. července.

Ve spolupráci s VODÁRNOU Plzeň, jako hlavním producentem vody v Plzeňském kraji, vznikla venkovní výstava, která je do konce července k vidění ve Smetanových sadech na panelech umístěných před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

Náš region se může chlubit pozoruhodnými barokními památkami, které vám během tohoto víkendu představí hned několik různých míst. Vypravit se můžete také na pouť, některý z festivalů nebo koncertů a chybět nebudou ani akce pro děti.