Pozor, chlapecká mikina může způsobit smrt uškrcením!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 17. květen 2021 08:26
Pozor, chlapecká mikina může způsobit smrt uškrcením! Foto: ČOI

Chlapeckou mikinu, která pro nejmenší spotřebitele představuje vážné riziko, zajistila Česká obchodní inspekce. Její součástí je funkční šňůrka, která například na skluzavce může způsobit uškrcení.

"Jedná se o chlapeckou mikinu Kilpi Cotny JB KL0090KI, která má dlouhé rukávy a kapuci. Oblečení je pro dítě ve věku 8 - 9 let, velikost 134, černo-žluté barvy se žlutými nápisy. Opatřena je funkční šňůrou s volnými konci pro stáhnutí kapuce. Na přední straně výrobku je nášivka TESTED BY NORTH a Kilpi. Výrobek byl prodáván v průsvitném igelitovém obalu," popsal mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Mikina má funkční šňůry sloužící ke stahování kapuce s volnými konci. "Šňůry představují pro děti za běžných podmínek užití nebezpečí spočívající v možnosti utažení šňůr v oblasti hrdla a v následném uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce," upřesnil Fröhlich.

Česká obchodní inspekce uložila hospodářskému subjektu ochranné opatření ve formě okamžitého stažení těchto nebezpečných výrobků. "Správní orgán dále nařídil zpětné převzetí těchto nebezpečných výrobku od všech spotřebitelů, kteří uvedený výrobek prokazatelně zakoupili. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX," dodal mluvčí inspekce.