Respiračních onemocnění přibývá. Některá zařízení v kraji už zakázala návštěvy

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 5. leden 2023 11:33
Respiračních onemocnění přibývá. Některá zařízení v kraji už zakázala návštěvy ilustrační. Foto: Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza

Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza zakázal návštěvy na oddělení A. Důvodem je zvýšený výskyt respiračních onemocnění. Oddělení bude preventivně uzavřeno do odvolání. Informaci potvrdil ředitel DOZP Radek Vyhnálek na webu instituce.

Zaměstnancům bylo navíc doporučeno nosit respirátor typu FFP2 nebo roušku. „O totéž prosíme i ty, kteří navštíví své blízké a známé na jakémkoli oddělení našeho zařízení,“ dodal Vyhnálek.

K podobnému kroku už přistoupila i Rokycanská nemocnice před koncem loňského roku. „Z důvodu zhoršené epidemiologické situace (kombinovaná epidemie respiračních nemocí) je Rokycanská nemocnice nucena vyhlásit s okamžitou platností zákaz návštěv na lůžkových odděleních,“ uvedlo vedení nemocnice 30. prosince na svém webu s tím, že v zákonem stanovených případech (zástupce nezletilého pacienta, nesvéprávného pacienta a blízká osoba pacienta v terminálním stadiu nevyléčitelné nemoci) je návštěva možná. Také zde platí zákaz do odvolání.