×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Také SPOLU má jasno. Do voleb ji povede jako lídr David Šlouf

Zveřejněno v Politika
Od - středa, 18. květen 2022 08:37
Také SPOLU má jasno. Do voleb ji povede jako lídr David Šlouf Současný primátor Pavel Šindelář a lídr SPOLU David Šlouf. Zdroj: David Šlouf

Lídrem pro podzimní komunální volby koalice SPOLU bude současný náměstek primátora David Šlouf. Kandidátku schválil úterní Oblastní sněm ODS Plzeň-město.

Šloufovi se dostalo jednoznačné podpory delegátů sněmu. "V průběhu let, kdy se pohybuje v politice, ukázal, že je člověkem dialogu, člověkem, jenž spojuje a hledá konsenzus napříč názorovým spektrem," uvedla ODS v prohlášení.

Devětačtyřicetiletý Šlouf byl v tomto volebním období nejprve radním, po rezignaci bývalého primátora Martina Baxy se na začátku tohoto roku posunul na post náměstka primátora pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem. "Máme skvělé kandidátky a kandidáty jak za ODS, tak KDU-ČSL i TOP 09. A to jak na město, tak i na všechny obvody. Zvláštní poděkování patří mému kolegovi a kamarádovi Pavlovi Šindelářovi, primátorovi města Plzně, který se rozhodl už dále nekandidovat do exekutivních funkcí ve vedení města Plzně, ale jsem moc rád, že aktivně podpoří naši kandidátku svojí přítomností. Všem moc děkuju za podporu a pojďme Spolu v Plzni vyhrát volby," vzkázal Šlouf na sociálních sítích.

ODS a TOP 09 už na plzeňském magistrátu spolupracují v tomto volebním období, dalšími koaličními partnery jsou ANO a ČSSD. Tyto čtyři strany mají v současném zastupitelstvu se 47 členy 33 hlasů.