Boj o osmičku pokračuje, do Karlových Varů míří Liberec

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 2. březen 2023 18:00
Boj o osmičku pokračuje, do Karlových Varů míří Liberec Foto: HC Energie Karlovy Vary

Boj o osmičku pokračuje! Energetiky čekají dva poslední duely základní části. Již v pátek hostí na svém ledě Liberec. Tygři ještě bojují o elitní čtyřku zajišťující přímou účast ve čtvrtfinále play off. Přiblíží se jí vítězstvím v lázeňském městě, nebo se budou radovat svěřenci trenéra Bruka? Utkání startuje v 18:00. Vstupenky je možné zakoupit online nebo přímo na místě. Pokladny budou otevřeny hodinu a půl před zápasem.

Poslední zápas odehrála Energie v neděli, kdy na svém ledě porazila českobudějovický Motor 5:1. První branku v sezóně a zároveň karlovarském dresu vstřelil útočník David Kofroň. Další branky pak přidali kapitán Jiří Černoch, Jan Hladonik, Petr Koblasa a Martin Kohout. Třiatřicet úspěšných zákroků si připsal velmi dobře chytající Štěpán Lukeš.

Speciální zápas odehraje v pátek obránce Tomáš Havlín. Urostlý bek přišel totiž do Karlových Varů právě z liberecké organizace, kde předtím strávil dlouhé roky. „Snažím se na to nějak nemyslet, ale ty zápasy samozřejmě jsou nějak jiné. Strávil jsem tam nějakých 14 sezon, takže trochu jiné to je, ale myslím, že ve chvíli, kdy přijde zápas tak na to nemyslím a je to duel jako každý jiný. Je ale pravda, že možná před zápasem, nebo po něm, nad tím člověk přemýšlí trochu jinak.“ Zároveň si velmi dobře uvědomuje důležitost utkání. 

Energie bojuje o elitní osmičku. Důležité ale bude hlavně rozpoložení, ve kterém vstoupí karlovarští hokejisté do klíčové fáze sezony. “Určitě. Nejde jen o tu osmičku, ale i o to, abychom zakončili základní část v nějakém dobrém rozpoložení a herní pohodě. To bychom chtěli přenést do předkola, protože člověk tam určitě nechce jít po dvou prohrách. Myslím, že pro nás bude důležité, abychom si udrželi dobré rozpoložení a přenesli to do předkola.“

Stříteský odehraje 700. zápas, Koblasa oslaví stovku gólů

Začátek utkání s Libercem se ponese ve slavnostním duchu, oceněni totiž budou hned dva energetici, kteří dosáhnou na významné hokejové milníky. Útočník Petr Koblasa před nedávnem překonal hranici 100 vstřelených extraligových branek, obránce Matěj Stříteský pak naskočí právě v pátek do svého sedmistého zápasu v nejvyšší soutěži.

PR